İhaleler Toki Haberleri Yazar Mehmet

Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki ihalesi yapılıyor

Aksaray İli, Merkez İlçesi, Ereğlikapı Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki Evleri projesinin ilahesi bugün yapılıyor. Toplu Konut projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından..

tasinmazhaber.com Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki ihalesi yapılıyor

Aksaray İli, Merkez İlçesi, Ereğlikapı Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki Evleri projesinin ilahesi bugün yapılıyor. Toplu Konut projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa ettirilecektir. Peki Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki ihalesi ne zaman yapılacaktır? Sorunun cevabına haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

Toki’den Aksaray Ereğlikapı’ya 694 konut

Toplu Konut projesi ihalesi Aksaray İli Merkez İlçesi Ereğlikapı Mahallesi 694 Adet Konut , 1 Adet Cami ve 5 Dükkanlı Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi olarak yapılacaktır. Toplu Konut projesinde toplam 694 adet konut yer almaktadır. Ayrıca 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı tip daire seçeneklerine projede yer verilmesi beklenmektedir. Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki Evleri projesinde yer alan konut blokları zemin kat + 4 normal katlı olması beklenmektedir. Veya zemin kat + 5 normal katlı olacak şekilde olması beklenmektedir. Projede konutların dışında ayrıca 5 adet ticari ünitenin yer aldığı bina merkezi ve 1 adet cami yer almaktadır.

Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki ihalesi ne zaman?

Toplam 694 adet daireden meydana gelen Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki Konutları projesinin ihale günü geldi. Projenin ihalesi 06 Eylül 2021 tarihinde Pazartesi günü gerçekleştirilecektir. İlahe Pazartesi günü Saat 11:00’da başlayacaktır. Aksaray İli Merkez İlçesi Ereğlikapı Mahallesi 694 Adet Konut , 1 Adet Cami ve 5 Dükkanlı Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşinde konutlar tünel kalıp sistemi ile gerçekleştirilecektir. Beş dükkanlı bir adet ticaret inşaatı ve bir adet Cami inşası ise konvansiyonel kalıp sistemi ile inşa edilecektir.

İhalesi yapılacak olan toplu konut projesinde 694 adet konut yer almaktadır. Ayrıca konutların dışında ticaret merkezi ve Cami de yer almaktadır. Proje içerisinde ayrıca spor alanları oyun alanları, park alanları ve peyzaj alanları gibi alanlarında yer alması beklenmektedir. Toplu konut projesi açık ihale usulü ile ihale edilecektir. Proje ile ilgi sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer tesliminin yapılarak işe başlanması gerekmektedir. İşe başlanma tarihinden sonra 600 takvim gününde de işin bitirilmesi gerekmektedir. Söz konusu ihaleye katılmak için teklif edecekleri tutarın yüzde 3’ünden az olmamak kaydı ile belli bir tutarda geçici teminat vermeleri gerekmektedir.

Aksaray Merkez Ereğlikapı Toki Konutları projesi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Toki Haberleri için tıklayınız….

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL