Toki Haberleri Yazar Mehmet

Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konutları kuralı satışa sunuldu

Iğdır İli, Merkez İlçesi, Karaağaç Mahallesi’nde hayata geçirilen ve halen devam etmekte olan toplu konut projesinde kuralı satışlar başlamıştır. Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konutları projesinde yer alan iki tip konutların..

tasinmazhaber.com Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konutları kuralı satışa sunuldu

Iğdır İli, Merkez İlçesi, Karaağaç Mahallesi’nde hayata geçirilen ve halen devam etmekte olan toplu konut projesinde kuralı satışlar başlamıştır. Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konutları projesinde yer alan iki tip konutların satışları böylece başlamıştır. Projede toplamda 337 adet konut ve 3 adet ticari ünite yer almaktadır.

Söz konusu TOKİ konut projesinde toplam 169 adet satışa sunulmuştur. Ağrı toplu konut projesinde iki tip daire seçeneği yer almaktadır. Bu daire tiplerine baktığımızda dairelerin 2+1 ve 3+1 tipinde olduğu görülmektedir.

Konut projesinde satışa sunulan 169 adet dairenin 103 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Geriye kalan 66 adet mesken ise 3+1 tipindeki evlerden oluşmaktadır.

Başvurular ne zaman başlıyor?

Toplu konut projesinde yer alan 169 adet konut için başvurular 25 Temmuz 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır. Başvurular 25 Temmuz 2022 ile 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında devam edecektir. Ağrı, Merkez’den 2+1 veya 3+1 konut almayı düşünenler için başvurular başlamıştır. Satılık dairelerin fiyatları ise günümüz şartlarına göre oldukça uygun durumdadır.

Başvurular T. Halk Bankası’nın projenin bulunduğu ildeki şubelere yapılabilmektedir. Ayrıca başvurular e-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Fakat e-Devlet üzerinden başvurular 28 Temmuz 2022 tarihinde sona ermektedir.

Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konutları kura sonuçları ne zaman?

Eğer satışa sunulan taşınmalara talebin fazla olması durumunda ise kura çekilişi yapılması gerekmektedir. Bu durumda ise kura çekiliş tarihi ise 08 Ağustos 2022 tarihi olarak belirlenmiştir.

Iğdır Merkez Toki Konutları projesinde konut fiyatlarına detaylıca bakalım. 2+1 tip dairelerin fiyatları 462 bin 699 TL’den başlamaktadır. Bu dairelerden almayı düşünenler için taksitler ise 1.928 TL’den başlamaktadır.

Satışa sunulan 3+1 tip konutlarda ise fiyatlar 693 bin 214 TL’den başlamaktadır. Bu konutlarda taksitler ise 2 bin 888 TL’den başlamaktadır.

Toplu konut projesi ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL