Toki Haberleri Yazar Mehmet

Sakarya Adapazarı Korucuk Toki başvuru ne zaman?

Toplu konut projesi Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Korucuk Mahallesi’nde yer almaktadır. Konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihalesi yapılarak inşa ettirilmektedir. Sakarya Adapazarı Korucuk Toki başvuru süreci yaklaştı…

tasinmazhaber.com Sakarya Adapazarı Korucuk Toki başvuru ne zaman?

Toplu konut projesi Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Korucuk Mahallesi’nde yer almaktadır. Konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihalesi yapılarak inşa ettirilmektedir. Sakarya Adapazarı Korucuk Toki başvuru süreci yaklaştı. Projede başvurular ne zaman başlıyor? Sakarya Adapazarı Korucuk Toki kura sonuçları ne zaman belli olacak? Tüm bu soruların cevabı haberimizin devamında yer alıyor. Ancak önce projeden biraz bahsedelim.

Proje özellikleri neler?

Sakarya Adapazarı Korucuk Toki Evleri projesi toplam 577 adet konuttan oluşmaktadır. 577 adet konuttan toplam 293 tanesi satışa sunulacaktır. Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı mesken yer almaktadır. Bu meskenlerden 200 tanesi 2+1 tipinde tasarlanmıştır. Meskenlerin 93 tanesi ise 3+1 tipinde tasarlanmıştır.

2+1 tip konutlar brüt 85.3 ve 86.21 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. 3+1 tip konutlar ise brüt 102.82 ve 103.19 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Başvuru bedeli olarak her iki konut tipi için 2.000 TL ödemesi yapılması gerekmektedir.

Konut fiyatları detaylarına baktığımızda ise 2+1 meskenlerin fiyatları 249 bin 765 TL’den başlamaktadır. 2+1 tip dairelerin fiyatları 329 bin 461,25 TL’ye kadar yükselmektedir. Ödeme planı olarak ise yüzde 10 peşinat ilk etapta ödenmektedir. Kalan tutar ise 180 ay vade ile ödenebilmektedir.

3+1 tip konutların fiyatları 271 bin 001,25 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip evlerin fiyatları 402 bin 092,50 TL’ye kadar yükselmektedir. Ödeme planı olarak ise yine yüzde 10 peşinat ilk etapta ödenmektedir. Ayrıca kalan tutar ise 180 ay vade ile ödenebilmektedir.

Sakarya Adapazarı Korucuk Toki başvuru ne zaman?

Sakarya Adapazarı Korucuk Toki Konutları projesinde başvurular 17 Ocak 2022 tarihinde başlamaktadır. Başvurularda son gün ise 21 Ocak 2022 tarihidir. Bu tarihler arasında 2+1 veya 3+1 tip daireler için başvuruda bulunarak daire sahibi olma hakkı elde etmek mümkün olmaktadır. Başvurular tamamlandıktan sonra ise kura çekilişi gündeme gelmektedir. Konut sayısından daha fazla başvuru yapılması durumunda konut alma hakkı ve konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır.

Sakarya Adapazarı Korucuk Toki kura sonuçları ne zaman belli olacak?

Başvuruların fazla olması durumunda bilindiği gibi Toki tarafından noter huzurunda ve canlı olarak kura çekilişi yapılmaktadır. Kura çekilişi TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Sakarya Adapazarı Korucuk Toki kura sonuçları 28 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan çekilişle belli olacaktır.

Ayrıca diğer Toki Haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (2)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL