Kategoriler
Toki Haberleri

Adana Karaisalı, Yumurtalık Toki Müşterek Arsa kura sonuçları

Adana Karaisalı Toki Müşterek Arsa kura sonuçları belli olacaktır. Son olarak 06 Şubat 2023 tarihinde çekilişleri devam ederken meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kuralara ara verilmişti. Söz konusu müşterek arsa projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi vakti gelmiştir. Müşterek arsa projesi Adana Karaisalı, Yumurtalık İlçesi’nde yer almaktadır. Toki tarafından 1 milyon arsa projesi kapsamında Adana Karaisalı İlk Evim Müşterek Arsa projesi hayata geçirilmektedir. Bir taraftan 250 bin konut projeleri hayata geçirilirken diğer taraftan arsaların kura çekilişleri 06 Mart 2023 tarihi itibarı ile başlamıştır. Bu kapsamda Adana Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa projesinde hak sahibi belirleme kuraları da çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi sonrasında hak sahipleri isim listesi belli olacaktır.

Müşterek arsa projesi İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başlatılan kampanya ile Türkiye genelinde 1 milyon arsa satışa sunulmuştur.  Söz konusu arsalara 1 milyon 177 bin 56 vatandaş başvuruda bulunmuştur. Müstakil arsa için 956 bin 79 kişi başvuruda bulunmuştur. Ayrıca müşterek arsalara ise toplam 220 bin 977 başvuru yapılmıştır.

Arsalar için başvurular 10 Ekim 2022 tarihi itibarı ile başlamıştı. Ayrıca başvurular 07 Kasım 2022 tarihinde ise sona ermiştir. Kura çekilişleri etaplar halinde devam edecektir. Bu kapsamda ise sıra Adana ilçelerinde yer alan müşterek arsa projelerinin kura çekilişine gelmiştir. 10 Mart 2023 tarihinde ise Adana Karaisalı, Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa projesinde kuralar çekilecektir. Çekiliş sonucu ile birlikte Adana Karaisalı, Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa projesindeki arsa sahipleri belli olacaktır.

Söz konusu müşterek arsa projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 1 milyon arsa projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başvuruların sona ermesinden sonra ise şimdi de kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olacaktır. Bununla birlikte söz konusu müşterek arsa projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projelerin inşaat süreci başlayacaktır. İnşaat süreci ise iki yıl içerisinde tamamlanması gerekecektir. Peki Adana Karaisalı, Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa hak sahipliği kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Adana Karaisalı, Yumurtalık Müşterek Arsa kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Adana Karaisalı, Yumurtalık Toki İlk Evim müşterek Arsa projesinde müşterek arsa yer almaktadır. Ayrıca bu projede yer alan müşterek arsalarında kura çekilişi de ayrıca yapılacaktır. Bahsi geçen müşterek arsalar için hak sahipliği kura çekilişi 10 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Müşterek arsaların yer aldığı projede hak sahipliği kura çekilişi 10 Nisan 2023 tarihinde Pazartesi günü başlayacaktır. Pazartesi günü kura çekilişinin başlama saati ise 12:00’da olarak belirlenmiştir.

Adana Karaisalı, Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa projesindeki kura çekilişi TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Müşterek arsa projesinin kura çekilişi noter huzurunda yapılacaktır. Ayrıca müşterek arsa projesindeki arsaların hak sahipliği kura çekilişi canlı yayın ile yapılacaktır. Adana Karaisalı, Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa kura çekilişi sonrasında ise diğer ilçelerde yer alan arsa kura çekilişi yapılacaktır.

Yüzde 10 peşinat fırsatı

Arsa tahsis bedelinin yüzde 10’u peşin olmak üzere geriye kalanı 9 yılda 9 eşit taksitle ve faizsiz olarak ödenecektir. Ayrıca arsa tahsisi yapılmasının ardından yüzde 10 arsa tahsis bedeli peşinatı ödenecektir. Bununla birlikte noter taahhütnamesi imzalanarak arsa tahsis bedelinin geriye kalan 9 taksiti 9 yılda 9 eşit taksite bölünecektir. Toki’yi izafeten Ziraat Bankası A.Ş. ile borçlanma sözleşmesi imzalanmasından sonra ise arsa tahsisi netleşecektir.

Taksit ödeme tarihi ise; peşinat bedelinin ödenmesinin ardından, sözleşme imza tarihinden itibaren 1 sene sonraki tarih olarak belirlenecektir. Tahsis sahibi peşinat tutarı yatırıldıktan 1 sene sonra ödemeye başlamaktadır. Üstelik taksitler aylık veya yıllık olarak eşit taksitler şeklinde ödeyebilecektir. Fakat sözleşme aşamasında aylık veya yıllık sözleşme seçeneklerinden yalnızca bir tanesi tercih edilebilmektedir. Netleşen arsa tahsisinin ardından tahsis sahibinin yükümlülüklerini yerine getirmesini teminen taahhütname alınmaktadır. Bununla birlikte 3 ay içerisinde ipotekli ve taksitli olarak tapu devri yapılmaktadır.

Arsa fiyatları ise müşterek olanlar farklı metrekarelerden oluşan arsalardır. Bu tip 150 metrekare müşterek arsaların fiyatları ise 112 bin 500 TL’den başlamaktadır. Taksitler ise 937 TL’den başlamaktadır. 120 ay vade ile ödeme yaparak arsa sahibi olmak mümkündür.

Adana Karaisalı Toki Müşterek Arsa kura sonuçları

Adana ve ilçelerindeki söz konusu toplu konut projesinde hak sahipliği kuraları 10 Nisan 2023 tarihinde çekilecektir. Söz konusu konut projesinde bulunan müşterek arsaların kuraları çekilecektir. Böylece müşterek arsaların hak sahipleri yapılan kura çekilişi sonucu belli olacaktır.

Toplu konut projesinde kura çekilişi Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Canlı yayında söz konusu toplu konut projelerine başvuru yapan vatandaşların kura sonuçları belli olacaktır. Adana Karaisalı, Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa projesinde bulunan arsaların hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Gün sonunda ise Adana Karaisalı, Yumurtalık İlk Evim Müşterek Arsa projesindeki hak sahipleri belli olacaktır.

Müşterek arsa projesinde farklı büyüklüklerde arsalara yer verilecektir. Bu arsaların büyüklükleri ve arsa fiyatları bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir müşterek arsa sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar arsaların borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Müşterek arsa projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Adana Karaisalı, Yumurtalık Toki İlk Evim Müşterek arsa kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…