Kategoriler
Toki Haberleri

Adana Sarıçam Toki kura sonuçları belli oluyor

Adana Sarıçam Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Adana İli, Sarıçam İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Adana Sarıçam 800 konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. 6 farklı projeden meydana gelen bu konut projelerinde toplam 48 adet konut yer almaktadır. Bu konutların ise toplam 48 adet konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 48 adet konutun ise 14 tanesi Akkuyu 820 konut projesinde bulunmaktadır. 12 tanesi ise bu projedeki 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir.  18 tane 2+1 tip daire 2. Etap 1. ve 2. bölge konut projelerinde yer almaktadır. Bu projelerde 2 adet 3+1 tip daireler yer almaktadır. 2 adet 2+1 daire ise Burak mahallesi 4. bölge 619 konut projesinde yer almaktadır.

Sosyal konutların kura çekilişleri ise 19 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Adana Sarıçam Toki Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Adana Sarıçam Toki Konutları kura çekilişi

Bu Adana Sarıçam konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 19 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 19 Ekim 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Perşembe günü saat 14:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Adana Sarıçam konut Toki Konutları projesinde toplam 48 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 48 adet konut için başvurular yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 84 ile 87 arasında değişen farklı metrekare büyüklüğündedir. 3+1 tip daireler brüt 100 ile 142 arasında değişen farklı metrekare büyüklüğündedir.

Ayrıca projedeki 2+1 konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 952.539,59 TL’den başlamaktadır. 3+1 konutların fiyatlarına baktığımızda ise 3+1 tip konutların fiyatları 1.131.313,18 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Adana Sarıçam Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 19 Ekim 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 14:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Adana Sarıçam Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Adana Sarıçam Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…