Toki Haberleri Yazar Murat YILMAZ

Ağrı Merkez Toki kura sonuçları belli oldu

Bugüne kadar yapılmış en büyük konut kampanyası kapsamında 250 bin sosyal konut başvuruları sona ermiştir. İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra..

tasinmazhaber.com Ağrı Merkez Toki kura sonuçları belli oldu

Bugüne kadar yapılmış en büyük konut kampanyası kapsamında 250 bin sosyal konut başvuruları sona ermiştir. İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Ağrı’da kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Ağrı İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Ağrı Merkez Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Ağrı Merkez Toki Evleri projesi toplam 878 adet daireden meydana gelmektedir. 878 adet dairenin kura çekilişi ise 14 Kasım 2022 tarihinde yapılmıştır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 14 Kasım 2022 tarihinde Pazartesi günü sabah saat 10:00’da başlamıştır. Ağrı Merkez kura çekilişi tamamlandıktan sonra Birecik Toki kura çekilişinin başlaması beklenmektedir.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Ağrı İli, Merkez İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Ağrı Yeni Spor Salonu’nda yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak  yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Ağrı Merkez Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu meskenlerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ağrı Merkez Toki kura sonuçları

878 adet konutun kura çekilişi 14 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Böylece Ağrı Merkez Toki kura sonuçları belli olmuştur. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanmıştır. Bu proje dışında ayrıca Patnos Toki kura sonuçları, Diyadin Toki kura sonuçları, Eleşkirt Toki kura sonuçları, Doğubeyazıt Toki kura sonuçları, Tutak Toki kura sonuçları, Taşlıçay Toki kura sonuçları da belli olacaktır.

Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL