Kategoriler
Toki Haberleri

Amasya Merzifon Toki kura sonuçları 2022

Amasya şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlamaktadır. İlk olarak Amasya ve merkez ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Amasya Merzifon Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Amasya’da tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Amasya İli, Merzifon İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Amasya Merzifon Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Amasya Merzifon Toki Konutları projesinde toplam 150 adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu 150 adet meskenin kura çekilişi ise 13 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Amasya Merzifon Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 13 Aralık 2022 tarihinde Salı günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Amasya Göynücek 2. Etap Toki evlerinin kura çekilişi yapılacaktır. Ardından ise tüm Amasya Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

150 dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Amasya İli, Merzifon İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Amasya Spor Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Amasya Merzifon Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Amasya Merzifon Toki kura sonuçları 2022

150 adet meskenin kura çekilişi 13 Aralık 2022 tarihinde Salı günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Amasya Merzifon kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Amasya Merzifon Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…