Kategoriler
Toki Haberleri

Ankara Beypazarı Toki kura sonuçları

Ankara Beypazarı Toki kura sonuçları yapılacak olacak çekiliş ile belli olacaktır. Bu Ankara Beypazarı toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Ankara İli, Beypazarı İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Ankara Beypazarı Toki 2. Etap 428 konut projesi kapsamında toplam 428 adet konut yer almaktadır. Bu 428 adet konutun toplam 292 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. 292 adet konutun ise bir kısmı tanesi 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Geri kalan bir kısmı ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir.  Sosyal konutların kura çekilişleri ise 10 Temmuz 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Ankara Beypazarı Toki 2. Etap Toki Konutları projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Ankara Beypazarı Toki kura çekilişi

Ankara Beypazarı projesinde yer alan meskenleri için hak sahipliği kura çekilişi 10 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi 10 Temmuz 2023 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Pazartesi günü saat 11:00’de başlayacaktır. Beypazarı toplu konut projesinde toplam 292 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır.

Konut projesinde 2+1 tip daireler brüt 85.14 ve 86.92 metrekare alana sahiptir. 3+1 tip daireler ise brüt 102.04 metrekare büyüklüğüne sahiptir. Fiyatlara bakıldığında ise 3+1 tip daireler 999 bin 138 TL’den başlamaktadır. Ayrıca 2+1 tip dairelerin fiyatları ise 826 bin 331 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Ankara Beypazarı Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 10 Temmuz 2023 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Ankara Beypazarı toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ankara Beypazarı kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…