Kategoriler
Toki Haberleri

Ankara Çubuk Toki kura sonuçları belli oluyor

Ankara Çubuk Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Ankara İli, Çubuk İlçesi’nde Mahallesi’nde inşa ettirilmektedir. Toplu konut projesi 100 bin sosyal konut kampanyası kapsamında hayata geçirilmiştir. Ayrıca Ankara Çubuk 503 Konut Projesinde toplam 503 adet konut yer almaktadır.

Toplam 503 adet konuttan 346 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Ankara Çubuk Toki Konutları projesinde kura çekilişi 15 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca Ankara Çubuk Toki kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Ankara Çubuk Toki Evleri projesindeki konutların 218 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. 128 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Ankara Çubuk 503 Konut projesinde toplam 503 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 503 adet konuttan 346 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Ankara Çubuk Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Ankara Çubuk Toki konutları kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 tip daireler brüt 87.47 metrekare büyüklüğünde projelendirilmiştir. 3+1 tip daireler ise brüt 104.43 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca 2+1 tip dairelerin fiyatları 1.320.791,94 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.563.508,48 TL’den başlamaktadır.

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Ankara Çubuk Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Ankara Çubuk 503 Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin hangi dairelere sahip olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 15 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu toplu konutlar için kura çekilişi saat 14:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Ankara Çubuk Toki kura çekilişi izle

https://www.youtube.com/watch?v=vP5ERRSJJk8

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…