Kategoriler
Toki Haberleri

Antalya Korkuteli Toki kura sonuçları isim listesi 2023

Antalya Korkuteli Toki kura sonuçları isim listesi 2023 belli oluyor. Söz konusu toplu konut projesi Antalya İli, Korkuteli İlçesi’nde yer almaktadır. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde Antalya Korkuteli Konut projesi hayata geçirilmektedir. Ayrıca Antalya Korkuteli Toki Evleri projesinde bugün kuralar çekilecektir. Peki kura çekilişi ne zaman ve nerede yapılacaktır? Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Antalya Korkuteli kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Antalya Korkuteli Toki Konutları projesinde toplam 100 adet daire yer almaktadır. Ayrıca bu toplu konut projesinde yer alan evlerin hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi 22 Ocak 2023 tarihinde yapılacaktır. 100 adet konutun kura çekilişi ise 22 Ocak 2023 tarihinde saat 10:00’da başlayacaktır.

Antalya Korkuteli Toki Evleri projesindeki kura çekilişi TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişi Mimar Sinan Kongre Merkezi Büyük Salon’da ve noter huzurunda yapılacaktır. Antalya Korkuteli kura çekilişi sonrasında ise diğer ilçelerde yer alan Toki Konutları kuraları çekilecektir.

Toki tarafından hayata geçirilecek konutlar için asgari ücretliler düşünülerek ödeme planı hazırlanmıştır. Toplu konut projesinde yer alan dairelerin aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olması planlanmıştır. Ayrıca ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmaması planlanmaktadır. Ödeme kapsamında bakıldığında ise 240 aya kadar vade imkanı fırsatı sunulacaktır. İlk ödemeler ise Mart 2023 tarihinden sonra başlayacaktır.

İlk etabı hayata geçirilecek olan 250 bin konutun 2 yılda tamamlanarak teslim edilmesi planlanmaktadır. Fiyat olarak bakıldığında ise;

2+1 tip dairelerin fiyatları 608 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler ise 2.280 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

3+1 tip dairelerin fiyatları 850 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler ise 3.187 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

Antalya Korkuteli Toki kura sonuçları isim listesi 2023

Antalya Korkuteli Toki Evleri projesinde kuralar 22 Ocak 2023 tarihinde çekilecektir. Söz konusu konut projesinde yer alan toplam 100 adet meskenin kuraları çekilecektir. Böylece toplam 100 adet konutun hak sahipleri yapılan kura çekilişi sonucu belli olacaktır.

Toplu konut projesinde kura çekilişi Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Ardından ise diğer ilçelerin Toki kura sonuçları belli olacaktır. Antalya Korkuteli Toki Konutları projesinde yer alan toplam 100 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. Gün sonunda ise Antalya Korkuteli ve diğer ilçelerde yer alan toplu konut projelerindeki hak sahipleri belli olmuş olacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip meskenlere yer verilecektir. Bu meskenlerin alanları ve dairelerin fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar dairelerin borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Kocaeli Korkuteli Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…