Kategoriler
Toki Haberleri

Antalya Merkez Toki Müşterek Arsa kura sonuçları

Antalya Merkez Toki Müşterek Arsa kura sonuçları için kaldığı yer den bugün devam edecektir. Son olarak 06 Şubat 2023 tarihinde çekilişleri devam ederken meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kuralara ara verilmişti. Söz konusu müşterek arsa projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi vakti gelmiştir. Müşterek arsa projesi Antalya İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Toki tarafından 1 milyon arsa projesi kapsamında Antalya Merkez İlk Evim 10.000 Müşterek Arsa projesi hayata geçirilmektedir. Bir taraftan 250 bin konut projeleri hayata geçirilirken diğer taraftan arsaların kura çekilişleri 06 Mart 2023 tarihi itibarı ile başlamıştır. Bu kapsamda Antalya Merkez İlk Evim Müşterek Arsa projesinde hak sahibi belirleme kuraları da çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi sonrasında hak sahipleri isim listesi belli olacaktır.

Müşterek arsa projesi İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başlatılan kampanya ile Türkiye genelinde 1 milyon arsa satışa sunulmuştur.  Söz konusu arsalara 1 milyon 177 bin 56 vatandaş başvuruda bulunmuştur. Müşterek arsa için 956 bin 79 kişi başvuruda bulunmuştur. Ayrıca müşterek arsalara ise toplam 220 bin 977 başvuru yapılmıştır.

Arsalar için başvurular 10 Ekim 2022 tarihi itibarı ile başlamıştı. Ayrıca başvurular 07 Kasım 2022 tarihinde ise sona ermiştir. Kura çekilişleri etaplar halinde devam edecektir. Bu kapsamda ise sıra Antalya ilinde yer alan müşterek arsa projelerinin kura çekilişine gelmiştir. 27 Mart 2023 tarihinde ise Antalya Merkez İlk Evim Müşterek Arsa projesinde kuralar çekilecektir. Çekiliş sonucu ile birlikte Antalya Merkez İlk Evim 10.000 Müşterek Arsa projesindeki arsa sahipleri belli olacaktır.

Söz konusu Müşterek arsa projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 1 milyon arsa projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başvuruların sona ermesinden sonra ise şimdi de kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olacaktır. Bununla birlikte söz konusu Müşterek arsa projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projelerin inşaat süreci başlayacaktır. İnşaat süreci ise iki yıl içerisinde tamamlanması gerekecektir. Peki Antalya Merkez İlk Evim 10.000 Müşterek Arsa hak sahipliği kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Antalya Merkez 10.000 Müşterek Arsa kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Antalya Merkez İlk Evim Müşterek Arsa projesinde 10.000 adet müşterek arsa yer almaktadır. Ayrıca bu projede yer alan müşterek arsalarında kura çekilişi de ayrıca yapılacaktır. Bahsi geçen müşterek arsalar için hak sahipliği kura çekilişi 27 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Müşterek arsaların yer aldığı projede hak sahipliği kura çekilişi 27 Mart 2023 tarihinde Pazartesi günü başlayacaktır. Pazartesi günü kura çekilişinin başlama saati ise 10:00’da olarak belirlenmiştir.

Antalya Merkez İlk Evim Müşterek Arsa projesindeki kura çekilişi TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Müşterek arsa projesinin kura çekilişi noter huzurunda yapılacaktır. Ayrıca müşterek arsa projesindeki arsaların hak sahipliği kura çekilişi canlı yayın ile yapılacaktır. Antalya Merkez İlk Evim Müşterek Arsa kura çekilişi sonrasında ise diğer ilçelerde yer alan arsa kura çekilişi yapılacaktır.

Yüzde 10 peşinat fırsatı

Arsa tahsis bedelinin yüzde 10’u peşin olmak üzere geriye kalanı 9 yılda 9 eşit taksitle ve faizsiz olarak ödenecektir. Ayrıca arsa tahsisi yapılmasının ardından yüzde 10 arsa tahsis bedeli peşinatı ödenecektir. Bununla birlikte noter taahhütnamesi imzalanarak arsa tahsis bedelinin geriye kalan 9 taksiti 9 yılda 9 eşit taksite bölünecektir. Toki’yi izafeten Ziraat Bankası A.Ş. ile borçlanma sözleşmesi imzalanmasından sonra ise arsa tahsisi netleşecektir.

Taksit ödeme tarihi ise; peşinat bedelinin ödenmesinin ardından, sözleşme imza tarihinden itibaren 1 sene sonraki tarih olarak belirlenecektir. Tahsis sahibi peşinat tutarı yatırıldıktan 1 sene sonra ödemeye başlamaktadır. Üstelik taksitler aylık veya yıllık olarak eşit taksitler şeklinde ödeyebilecektir. Fakat sözleşme aşamasında aylık veya yıllık sözleşme seçeneklerinden yalnızca bir tanesi tercih edilebilmektedir. Netleşen arsa tahsisinin ardından tahsis sahibinin yükümlülüklerini yerine getirmesini teminen taahhütname alınmaktadır. Bununla birlikte 3 ay içerisinde ipotekli ve taksitli olarak tapu devri yapılmaktadır.

Arsa fiyatları ise müşterek olanlar 350 ile 500 metrekare olup 192 bin 500 TL’den başlamaktadır. Taksitler ise 1.604 TL’den başlamaktadır. Hisseli arsaların fiyatları ise 112 bin 500 TL’den başlamaktadır. Bu hisseli arsalar için taksitler ise 937 TL’den başlamaktadır.

Antalya Merkez Toki Müşterek Arsa kura sonuçları

Antalya’daki söz konusu toplu konut projesinde hak sahipliği kuraları 27 Mart 2023 tarihinde çekilecektir. Söz konusu konut projesinde bulunan müşterek arsaların kuraları çekilecektir. Böylece müşterek arsaların hak sahipleri yapılan kura çekilişi sonucu belli olacaktır.

Toplu konut projesinde kura çekilişi Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Canlı yayında söz konusu toplu konut projelerine başvuru yapan vatandaşların kura sonuçları belli olacaktır. Antalya Merkez İlk Evim Müşterek Arsa projesinde bulunan arsaların hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Gün sonunda ise Antalya Merkez İlk Evim Müşterek Arsa projesindeki hak sahipleri belli olacaktır.

Müşterek arsa projesinde 300 ve 500 metrekarelik olmak üzere toplam iki tip arsaya yer verilecektir. Bu arsaların büyüklükleri ve arsa fiyatları bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir müşterek arsa sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar arsaların borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Müşterek arsa projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Antalya Merkez Toki İlk Evim Müşterek 10.000 arsa kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…