Kategoriler
Toki Haberleri

Ardahan Merkez, Göle ve Çıldır Toki kura sonuçları

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutların kura çekimleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvuru olmuştur. Başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda ilk kura çekilişi Ardahan İlinde gerçekleştirilmiştir. Toplu konut projesi Ardahan İli, Çıldır İlçesi’nde yer almaktadır. Ardahan Çıldır Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.  Ayrıca Ardahan Merkez Toki kura sonuçları ve Ardahan Göle Toki kura sonuçları belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Ardahan Çıldır Toki Evleri projesi toplam 50 adet konuttan meydana gelmektedir. 50 adet konutun kura çekilişi ise 07 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 07 Kasım 2022 tarihinde Pazartesi günü sabah saat 09:00’da yapılacaktır.

Ayrıca Ardahan Merkez Toki Evleri projesi toplam 100 adet konuttan meydana gelmektedir. 100 adet konutun kura çekilişi 07 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 07 Kasım 2022 tarihinde Pazartesi günü sabah saat 09:00’da yapılacaktır.

Ayrıca Ardahan Göle Toki Evleri projesi toplam 100 adet meskenden meydana gelmektedir. 100 adet dairenin hak sahipliği belirleme kurası 07 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 07 Kasım 2022 tarihinde Pazartesi günü sabah saat 09:00’da yapılacaktır.

Peki kura çekilişi nerede yapılacaktır?

250 bin sosyal konut kapsamında kuralar çekilmektedir. Ayrıca kura çekilişi Ardahan Gençlik ve spor İl Müdürlüğü, Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda  yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip evler yer almaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir konut sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…