Kategoriler
Toki Haberleri

Artvin Merkez Toki kura sonuçları isim listesi 2022

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan başvurular sona ermiştir. Başvuru süresinin dolması ile birlikte gözler toplu konut projelerinde kura çekilişlerine çevrilmiştir. Bu kampanya kapsamda ise Artvin şehrindeki Toki konutlarının kuraları çekilmeye başlanıyor. Artvin İli, Merkez İlçesi’nde hayata geçirilecek olan 500 konutluk projede kura çekilişi yarın başlayacaktır. Bu kapsamda Artvin Merkez Toki kura sonuçları isim listesi 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Artvin’de tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Artvin İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Artvin Merkez 500 Toki Konut kura çekilişini canlı izleyebilirsiniz.

2022 yılında Ekim ayında başlatılan 250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Artvin Merkez Toki Konutları projesinde toplam 500 adet daireye yer verilmektedir. Ayrıca bu 500 adet meskenin kura çekilişi ise 21 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan  Artvin Merkez Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 21 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Artvin Merkez Toki konutlarının kura çekilişinin yapılması beklenmektedir. Ardından ise tüm Artvin’de yer alan Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

500 adet dairelik sosyal toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Artvin İli, Merkez İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Toki Artvin Merkez 500 Konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Artvin Merkez Toki kura sonuçları isim listesi 2022

500 adet meskenin kura çekilişi 21 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Artvin Merkez kuraları çekildikten sonra ise kura çekilişi tamamlanmıştır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Artvin Merkez Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…