Kategoriler
Toki Haberleri

Aydın Efeler Kardeşköy Toki kura sonuçları

Aydın Efeler Kardeşköy Toki kura sonuçları belli olmuştur. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aydın İli Efeler İlçesi Kardeşköy Mahallesi’nde inşa ettirilmektedir. Toplam 198 adet konut için 02 Ekim 2023 tarihinde kura çekilişi yapılmıştır. Ayrıca kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanmıştır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip konutlar yer almaktadır. Konutların 139 tanesi 2+1, 59 tanesi ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Böylece Aydın Efeler Kaşdeşköy Toki Konutları projesinde toplam 198 adet konut yer almaktadır. Ayrıca 198 adet konutun kura çekilişi yapılmış ve hak sahipleri belli olmuştur.

Projede çekilişi için, 2+1 nitelikli 139 adet konut için 134, 3+1 nitelikli 59 adet konut için ise 60 adet başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazandı.

Aydın Efeler Kardeşköy Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Kardeşköy Toki kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer alıyor. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacak. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 daireler brüt 86,93 metrekaredir. 3+1 daireler brüt 104,35 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. 2+1 tip daireler 1.480.463 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur. 3+1 tip daireler 1.777.134 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Aydın Efeler Kardeşköy Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Aydın Efeler Kardeşköy Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla karşılanmıştır. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından, hem hak sahipleri hem de TOKİ tarafından çeşitli değerlendirmeler yapılmıştır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 02 Ekim 2023 tarihinde yapılmıştır. Çekilişi saat 11’de başlamış ve sonuçlar çekilişin ardından belli olmuştur.

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Aydın Efeler Kardeşköy Toki kura çekilişi izle

https://www.youtube.com/@TokiKurumsal

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…