Kategoriler
Toki Haberleri

Bingöl Merkez Toki kura sonuçları belli oldu

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Bingöl, Merkez’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Bingöl İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Bingöl Merkez Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olmuştur.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Bingöl Merkez Toki Evleri projesi toplam 500 adet daireden meydana gelmektedir. 500 adet konutun kura çekilişi ise 18 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Saat olarak ise 18 Kasım 2022 tarihinde Cuma günü sabah saat 10:00’da başlamıştır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Bingöl İli, Merkez İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilmiştir. Ayrıca kura çekilişi ise Bingöl Karşıyaka Kapalı Spor Salonu’nda yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilmiştir.

Bingöl Merkez Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu meskenlerin alanları ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Bingöl Merkez Toki kura sonuçları

500 adet meskenin kura çekilişi 18 Kasım 2022 tarihinde yapılmıştır. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanmıştır. Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…