Kategoriler
Toki Haberleri

Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki kura sonuçları

Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki kura sonuçları yapılacak çekiliş ile belli olacaktır. Kura çekilişi ise bugün yapılacaktır. Sonuçlar ise TOKİ’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Ayrıca kura sonuçlarını aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz. Konut belirme kurası hakkında detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki kuraları ne zaman çekilecek?

Bu toplu konut projesi 100 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki Konutları projesi Bursa İli, Gürsu İlçesi, Dışkayaköyü Mahallesi’nde yer almaktadır. Toplu konut projesinde toplam 360 adet konut yer almaktadır. 360 adet konuttan 35 tanesinin konut belirleme kura çekilişi yapılacaktır.

35 adet konutun konut belirleme kura çekilişi ise 27 Ekim 2023 tarihinde yapılacaktır. Çekiliş 27 Ekim 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca çekiliş saat 14:00’da başlayacaktır.

Bursa Gürsu Dışkayaköyü 360 konut projesi hak sahipleri için Bursa Yıldırım İsabey 236 konut projesi ve Bursa Gürsu 413 konut projesi kapsamında konutlar için kura çekilişi gerçekleştirilecektir. Projede 2+1 ve 3+1 tip konutlar yer almaktadır. Toplu konut projesindeki 35 tanesinin çekilişi yapılacaktır. 35 adet konutun 24 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. 11 tanesi ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Konut belirleme kurası TOKİ’nin Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişini canlı olarak izlemek isteyenler aşağıda yer alan linkten izleyebilir.

Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki Konutları fiyatları ve ödeme planı

Toplu konut projesinde yer alan 2+1 tip daireler brüt 84.98 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca 3+1 tip daireler ise 105.86 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Konut blokları bodrum kat+ zemin kat + 4 normal katlı olacak şekilde projelendirilmiştir.

Toplu konut projesinde konut fiyatlarına bakıldığında 2+1 tip dairelerin fiyatları 1.036.803,14 TL’den başlamaktadır. Ayrıca 3+1 tip konutların fiyatları ise 1.351.380,87 TL’den başlamaktadır.

Ödeme planı olarak ise ilk etapta başvuru bedelleri düşüldükten sonra yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Ayrıca kalan tutar ise 240 ay vade ile taksitlendirilmektedir. Ödenmesi gereken peşinat sözleşme imzalanırken ödenmektedir. Ancak talep sahibi şehit aileleri veya maluller için bu ödeme planı değişmektedir. Bu durumda yüzde 10 peşinat ve 240 ay vade ile taksitlendirilmektedir.

Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 27 Ekim 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 14:00’de başlayacaktır. Çekiliş canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olacaktır.

Kura çekimi sonuçlarına göre, konut sahibi olmaya hak kazanan kişilere, kura çekiminin ardından SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Konut sahibi olan kişiler, TOKİ’nin internet sitesi üzerinden sözleşme imzalayabileceklerdir.

Bursa Gürsu Dışkayaköyü Toki kura çekilişi canlı izle

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…