Kategoriler
Toki Haberleri

Bursa Kestel Toki kura sonuçları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bursa İli, Kestel İlçesi’nde hayata geçirilecek olan Bursa Kestel Toki Evleri projesinde bulunan dairelerin kura çekilişi bugün Facebook ve Twitter üzerinden yapılan canlı yayın ile gerçekleştirildi.

İlk önce “Her Yıl 100 bin sosyal konut projesi”  kapsamında hayata geçirilecek olan toplu konut projesindeki dairelerin kura çekilişi gerçekleştirildi.  2+1 ve 3+1 tip dairelerin önce Engelli kategorisindeki kuralar çekildi, daha sonra Diğer kategorisinde kuralar çekildi. Toplu konut projelerine başvurular 16 Aralık 2019 tarihinde başlamış, 16 Ocak 2020 tarihinde ise sona ermişti.

Toplam 250 adet dairenin bulunduğu toplu konut projesinde başvurular tamamlanmıştı. Artık vatandaşlar kuraların sonuçların açıklanmasını ve konut sahibi olmayı bekliyor. Bursa Kestel Toki kura sonuçları kuralarının çekilişinin ardından en kısa sürede TOKİ tarafından açıklıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilecek olan Bursa Kestel Toki Konutları projesinde yer alan toplam 250 adet konut için kura çekilişi 09 Mart 2020 tarihinde Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Projede kura çekilişi nerede yapıldı?

Bursa Kestel Toki Evleri projesinde kura çekilişi 09 Mart 2020 tarihinde Pazartesi günü yapıldı. Projede yer alan toplam 250 adet konutun kura çekilişi Saat: 10:00′da noter huzurunda gerçekleştirildi. Kura çekilişi Bursa Tofaş Spor Salonu‘nda vatandaşlar huzurunda gerçekleştirildi.

Kura Çekilişi yapıldıktan sonra Bursa Kestel Toki kura sonuçları belli olacak. Yöresel mimaride inşa edilen konutların dışında projede ayrıca spor alanları, oyun alanları, parklar, peyzaj alanları da yer almaktadır.

Bursa Kestel Toki kura sonuçları belli olduktan sonra ise kura çekilişi sonucu daire sahibi olanların kura listesi Toki’nin web sitesi üzerinden ve E-Devlet Kapısı’ndan yayınlanacak. Kura sonuçlarını E-Devlet Kapısı web sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/toki-talep-toplama-projeleri-icin-hak-sahipligi-kura-sonucu-sorgulama linkinde girerek öğrenmek mümkün olmaktadır. Sorgulama yapabilmek için E-Devlet şifresi olması gerekmektedir.

Projede 2+1 ve 3+1 konutlar yer alacak

Toki 100 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecek olan Bursa, Kestel’deki toplu konut projesinde iki farklı daire tipine yer verilecek. Projede yer alacak olan daireler 2+1 ve 3+1 tipinde projelendirildi. 2+1 dairelerin alanları 75 metrekare ile 85 metrekare arasında olması bekleniyor. 3+1 dairelerin alanları ise 100 metrekare olması bekleniyor. Projede yer alan dairelerin 175 tanesi 2+1 tipindeki dairelerden meydana geliyor. Dairelerin 75 tanesi ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana geliyor.

Konutların 240 ay vade ile satışa sunuluyor

Her yıl yapılması planlanan 100 bin sosyal konut projesi kapsamında satışa sunulacak olan Bursa Kestel Toki Evleri projesinden daire sahibi olmak isteyen vatandaşlar yüze 10 peşinat ödedikten sonra kalan tutarı yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile ödeme yapmaları gerekiyor.

Toki 100 bin konut kura çekiliş tarihlerini öğrenmek için tıklayınız….

Bursa Kestel Toki Evleri projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.