Kategoriler
Toki Haberleri

Çankırı Çerkeş Toki kura sonuçları 2024

Çankırı Çerkeş Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çankırı İli, Çerkeş İlçesi’nde inşa ettirilmektedir. Toplu konut projesi 250 bin sosyal konut kampanyası kapsamında hayata geçirilmiştir. Ayrıca Çankırı Çerkeş 165 Konut projesinde toplam 165 adet konut yer almaktadır.

Toplam 60 adet konuttan toplam 5 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Çankırı Çerkeş Toki Konutları projesinde kura çekilişi 20 Şubat 2024 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca Çankırı Çerkeş Toki kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Çankırı Çerkeş Toki Evleri projesindeki konutların 2 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. 3 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Çankırı Çerkeş 165 Konut projesinde toplam 165 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 165 adet konuttan 5 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 250.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Çankırı Çerkeş Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Çerkeş Toki konutları kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 240 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Çankırı Çerkeş Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Çankırı Çerkeş Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin hangi dairelere sahip olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 20 Şubat 2024 tarihinde yapılacaktır. Bu toplu konutlar için kura çekilişi saat 14:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Çankırı Çerkeş Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…