Kategoriler
Toki Haberleri

Çorum Merkez Celilkırı Toki kura sonuçları

Çorum Merkez Celilkırı Toki kura sonuçları yapılacak olan çekiliş ile belli olacaktır. Bu Çorum Merkez Celilkırı toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Çorum İli, Merkez İlçesi, Celilkırı Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Çorum Merkez Celilkırı 754 Konut projesinde yer alan konutlar için kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde kalan toplam 401 adet konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 401 adet konutun 306 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca dairelerin 95 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 28 Temmuz 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Çorum Merkez Celilkırı 754 Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Çorum Merkez Celilkırı 754 Konut kura çekilişi

Bu Çorum Merkez Celilkırı 754 Konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 28 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 28 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Cuma günü saat 15:00’de başlayacaktır. Çorum Merkez Celilkırı Toki Konutları projesinde toplam 401 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 401 adet konut için toplam 395 kişi başvuru yapılmıştır.

Bu toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 86.12 metrekare büyüklüğe sahiptir. Ayrıca 2+1 tip daireler net 68.98 metrekare büyüklüğe sahiptir. Fiyatlara bakıldığında ise 2+1 tip dairelerin fiyatları  786.132 TL’den başlamaktadır. Bununla birlikte 2+1 tip dairelerin fiyatları ise 987.408 TL’ye kadar yükselmektedir. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.095.489 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Ayrıca peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Çorum Merkez Celilkırı Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 28 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 15:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Çorum Merkez Celilkırı Toki konutları projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çorum Merkez Celilkırı Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…