Kategoriler
Toki Haberleri

Çorum Merkez Toki kura sonuçları

Çorum Merkez Toki kura sonuçları yapılacak olacak çekiliş ile belli olacaktır. Bu Çorum Merkez toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Çorum İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

Sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Çorum Merkez 2. Etap ve 3. Etap konut projesinde yer alan konutlar için kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde kalan toplam 23 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. 23 adet konutun ise tamamı 1+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 13 Temmuz 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Çorum Merkez Toki Konutları projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Çorum Merkez Toki kura çekilişi

Çorum Merkez Toki 2. ve 3. Etap konut projesinde yer alan meskenleri için hak sahipliği kura çekilişi 12 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi 12 Temmuz 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Perşembe günü saat 11:00’de başlayacaktır. Çorum Merkez toplu konut projesinde toplam 23 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki konutlara başvurular 03 ve 07 Temmuz arasında yapılmıştır. Başvuru bedeli olarak 1+1 tip daireler için 1.000 TL ödenmiştir.

Konut projesinde 1+1 tip daireler brüt 65.10 ve 64.32 metrekare alana sahiptir. Ayrıca fiyatlara bakıldığında ise 1+1 tip konutların fiyatları 402 bin 723 TL’den başlamaktadır. Satılık konut fiyatları 481 bin 487 TL’ye kadar yükselmektedir.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 180 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Çorum Merkez Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 13 Temmuz 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Çorum Merkez toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çorum Merkez Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…