Kategoriler
Toki Haberleri

Çorum Oğuzlar Gölbaşı Toki kura sonuçları belli oluyor

Çorum Oğuzlar Gölbaşı Toki kura sonuçları yapılacak olacak çekiliş ile belli olacaktır. Bu Çorum Oğuzlar Gölbaşı toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Çorum İli, Oğuzlar İlçesi, Gölbaşı Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

Sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Çorum Oğuzlar Gölbaşı 106 konut projesinde yer alan konutlar için kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde kalan toplam 12 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. 12 adet konutun ise tamamı 2+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 14 Temmuz 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Çorum Oğuzlar Gölbaşı Toki Konutları projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Çorum Oğuzlar Gölbaşı Toki kura çekilişi

Çorum Oğuzlar Gölbaşı 106 konut projesinde yer alan meskenleri için hak sahipliği kura çekilişi 14 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 14 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Cuma günü saat 11:00’de başlayacaktır. Çorum Oğuzlar Gölbaşı toplu konut projesinde toplam 12 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki konutlara başvurular 03 ve 07 Temmuz arasında yapılmıştır. 12 adet konut için toplam 82 kişi başvuruda bulunmuştur. Başvuru bedeli olarak 2+1 tip daireler için 1.000 TL ödenmiştir.

Konut projesinde 2+1 tip daireler brüt 86.69 metrekare alana sahiptir. Ayrıca fiyatlara bakıldığında ise 2+1 tip konutların fiyatları 712.652,15 TL’den başlamaktadır. Satılık konut fiyatları 1.119.911,07 TL’ye kadar yükselmektedir.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 180 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir. Ayrıca en düşük taksit tutarı ise 3.63,52 TL, en yüksek aylık taksit ise 5.599,56 TL’dir.

Çorum Oğuzlar Gölbaşı Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 14 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Çorum Oğuzlar Gölbaşı toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çorum Oğuzlar Gölbaşı Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…