Kategoriler
Toki Haberleri

Denizli Balkan Toki kura sonuçları 2023

Denizli Balkan Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Denizli İli, Balkan İlçesi’nde inşa ettirilmektedir. Söz konusu toplu konut projesinin kura çekilişi yapılacaktır. Toplam 17 adet konut için 28 Kasım 2023 tarihinde konut belirleme kura çekilişi yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Dairelerin 11 tanesi 2+1 dairelerden, 6 ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Denizli Balkan 2. Etap 94 Konut projelerinde toplam 17 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 17 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Denizli Balkan Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Denizli Balkan Toki kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 25 peşin ve 120 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 tip daireler  brüt 86.12 ve 86.43 metrekare büyüklüğündedir. 3+1 tip daireler ise brüt 103.9 ve 106.11 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca 2+1 daireler 1.244.192,66 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 3+1 tip daireler 1.557.003,51 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Denizli Balkan Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Denizli Balkan 2. Etap 94 Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin kimler olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 28 Kasım 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi saat 11:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Denizli Balkan Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…