Kategoriler
Toki Haberleri

Elazığ Arıcak Erimli Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Elazığ, Arıcak, Erimli’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Elazığ İli, Arıcak İlçesi’nde yer almaktadır. Elazığ Arıcak Erimli Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Elazığ Arıcak Erimli Toki Evleri projesi toplam 30 adet evden meydana gelmektedir. 30 adet konutun kura çekilişi ise 24 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Saat olarak ise 24 Kasım 2022 tarihinde Perşembe günü sabah saat 10:00’da yapılmıştır..

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Elazığ İli, Arıcak İlçesi, Erimli’de yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Elazığ Fırat Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilmiştir.

Elazığ Arıcak Erimli Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu evlerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Elazığ Arıcak Erimli Toki kura sonuçları 2022

30 adet konutun kura çekilişi 24 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanmıştır. Ayrıca Elazığ Arıcak Toki 75 konut ve Alacakaya 75 konut için başvuru sayısı az olduğundan çekiliş yapılmayacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…