Kategoriler
Toki Haberleri

Elazığ Kovancılar Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Elazığ, Kovancılar’da kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Elazığ İli, Kovancılar İlçesi’nde yer almaktadır. Elazığ Kovancılar Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Elazığ Kovancılar Toki Konutları projesi toplam 214 adet evden meydana gelmektedir. 214 adet konutun kura çekilişi ise 23 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Saat olarak ise 23 Kasım 2022 tarihinde Çarşamba günü sabah saat 10:00’da yapılmıştır..

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Elazığ İli, Kovancılar İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Elazığ Fırat Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilmiştir.

Elazığ Kovancılar Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu evlerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Elazığ Kovancılar Toki kura sonuçları 2022

214 adet konutun kura çekilişi 23 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanmıştır. Daha sonra Elazığ Karakoçan Toki kura sonuçları, Elazığ Palu Toki kura sonuçları belli olacaktır. Ayrıca Elazığ Yurtbaşı Toki kura sonuçları, Elazığ Ağın, Baskil, Arıcak ve Elazığ Keban kura sonuçları belli olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…