Kategoriler
Emlak Konut Haberleri

Emlak Konut GYO’dan ihalesiz satışa izin

Emlak Konut GYO, üst üste yapığı kampanyalarla emlak sektörünü canlandırmaya devam ediyor. Emlak piyasasını ayakta tutmaya devam eden  Emlak Konut GYO, şimdide şirket, yüklenici firmalarının hayata geçirdiği projelerdeki ticari üniteleri ihalesiz satılmasına izin verdi.

Bu uygulama ilk olarak Başyapı ve Doğa Şehircilik tarafından hayata geçirilen Karat 34 projesinde yer alan dükkânlarında hayata geçirilecek. Emlak Konut GYO Karat 34 projesinde yer alan dükkânlarını ihaleye çıkmadan satmak için çalışmalara başladı.

Emlak Konut’un hasılat paylaşımı modeliyle yaptığı projelerin yüklenicileri artık projede yer alan dükkânları açık artırma ihaleleri olmadan satabilecek. Böylece firmalar hem daha hızlı satış yapabilecek hem de nakit akısını hızlandırabilecek.

Emlak Konut’un kararını ilk uygulamaya başlayan yüklenici firma Başyapı ve Doğa Şehircilik oldu. Ortaklık, İstanbul’daki Karat 34 ve Ofis Karat Bakırköy projelerindeki ticari üniteler için serbest satış yetkisi aldı.

İstanbul Basın Ekspres Yolu’nda inşa edilen Karat 34 projesinde  60 ay vade ve sıfır faiz imkânı devam ediyor.  Projede konutların metrekaresi ortalama 8 bin 800 lira olarak belirlendi.