Kategoriler
Emlak Konut Haberleri İhaleler

Emlak Konut’tan 5 dev ihale

İnşaat sektörüne yön veren Emlak Konut GYO, Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere 5 dev proje için ihaleye çıkıyor.

İhalesi gerçekleştirilecek olan İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 Etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin m2’lik bir büyüklüğe sahip.

Aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arazisinin de olduğu 5 dev proje için düğmeye basıldı. İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etaptan oluşacak İzmir Alsancak’taki 1.327.352 metrekare büyüklükteki 5 proje için 2017 yılı Haziran ve Temmuz aylarında ihaleye çıkılıyor.

Riva’da EKO-KÖY projesi doğa ile iç içe bir yaşamı müjdeliyor

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da imzalanan protokol kapsamında kulübün Riva’daki 1.076.020 metrekarelik arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs 2017 tarihinde başlıyor. Projenin ihalesi ise 8 Haziran 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Emlak Konut’un sektöre öncülük eden vizyonu doğrultusunda geliştirilen, ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan EKO-KÖY projesi doğal yaşam alanları sunuyor. Toplamda 869.522 metrekare büyüklüğündeki arsada ayrıca 206.497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor.

İzmir’in incisi Alsancak’ta Emlak Konut imzası

Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arasında 1 Aralık 2016’da imzalanan protokol ile Emlak Konut GYO, İzmir Alsancak’ta Liman Arkası olarak bilinen bölgede yeni bir proje hayata geçiriyor. 2 etap halinde ihaleye çıkılacak projenin ilk ihale ilanı 15 Mayıs’ta ihalesi ise 12 Haziran’da yapılacak.

Projenin diğer etabının ihale ilanı 16 Mayıs’ta yapılırken ihalesi ise 14 Haziran 2017 tarihinde yapılacak. Toplamda 143.366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek bu proje; bölgenin sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarını da karşılayarak geliştiriliyor. Turizm, konut, ticaret ve kültür odaklı 2 etaptan oluşacak projenin İzmir’in ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefleniyor.

Zeytinburnu’nun merkezine en büyük bölge parkı

İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz bölgesinde 96.968 metrekare büyüklükteki arsa için Emlak Konut GYO, 6 Haziran 2017 tarihinde ihaleye çıkıyor.

İstanbul’un ana arterlerinden olan D-100 karayolu ve Kennedy Caddesi arasında ayrıca Avrasya Tüneline yakın bir bölgede yer alan değerli arazideki projede turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık park alanları bulunacak.

Tuzla’nın merkezinde…

Emlak Konut GYO’nun İstanbul’un gelişen bölgelerinden Tuzla-İçmeler’de 10.998 metrekare alan üzerinde hayata geçirileceği projede 17 Mayıs 2017 tarihinde ihale başvurularına başlanacak.

D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediye ile komşu olan değerli bir arazi üzerinde ticari ünite, turizm ve konut olarak inşa edilecek. Liman ve sanayi bölgesine yakınlığı ile dikkat çeken proje alanı ayrıca Marmaray İstasyonu, D-100 Karayolu ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısına yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sunuyor.