Kategoriler
Toki Haberleri

Erzurum Aşkale 2. Etap Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Erzurum, Aşkale’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Erzurum İli, Aşkale İlçesi’nde yer almaktadır. Erzurum Aşkale 2. Etap Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olmuştur.

Kuralar ne zaman çekildi?

Erzurum Aşkale Toki Evleri projesi toplam 164 adet daireden meydana gelmektedir. 164 adet konutun kura çekilişi ise 20 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Saat olarak ise 20 Kasım 2022 tarihinde Pazar günü sabah saat 10:00’da başlamıştır.

Kura çekilişi nerede yapıldı?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Erzurum İli, Aşkale İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilmiştir. Ayrıca kura çekilişi ise Erzurum Spor Merkezi’nde yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilmiştir.

Erzurum Aşkale Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu meskenlerin alanları ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Erzurum Aşkale 2. Etap Toki kura sonuçları 2022

164 adet meskenin kura çekilişi 20 Kasım 2022 tarihinde yapılmıştır. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanmıştır. Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…