Toki Haberleri Yazar Mehmet

Erzurum Aziziye Gezköy Toki kura sonuçları belli oluyor

Toplu konut projesi T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilmektedir. Her iki projede Erzurum’da hayata geçirilmektedir. Erzurum Aziziye Gezköy Toki kura sonuçları da..

tasinmazhaber.com Erzurum Aziziye Gezköy Toki kura sonuçları belli oluyor

Toplu konut projesi T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilmektedir. Her iki projede Erzurum’da hayata geçirilmektedir. Erzurum Aziziye Gezköy Toki kura sonuçları da akşam saatlerinde Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır.

Proje Erzurum İli, Palandöken İlçesi, Osmangazi Mahallesi’nde yer almaktadır. Erzurum Palandöken Osmangazi Toki kura sonuçları akşam saatlerinde Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır.

Ayrıca diğer bir proje de Erzurum İli, Aziziye İlçesi, Gezköy Mahallesi’nde yer almaktadır. Erzurum Palandöken ve Aziziye projelerindeki dairelerin Konut Belirleme Kurası ile hak sahipleri belli oluyor.

Proje özellikleri neler?

Erzurum Palandöken Osmangazi Mahallesi 642 Konut projesinde yer alan dairelerin kuraları 01 Nisan 2022 tarihinde yapılmaktadır.  Ayrıca Erzurum Aziziye Gezköy Mahallesi 1013 Konut projesindeki dairelerin kuraları da Konut Belirleme Kurası 01 Nisan 2022 tarihinde Cuma günü saat: 11:00’de başlamıştır. Her iki projede yer alan 2+1 tip dairelerin kura çekilişi halen devam etmektedir. 2+1 tip dairelerin kura çekilişi yapıldıktan sonra 3+1 tip dairelerin kura çekilişlerine başlanacaktır. 2+1 nitelikli 700 adet konut ve 3+1 nitelikli 252 konutun kura çekilişi yapılıyor.

Toplam 952 adet konutun yer aldığı projedeki 952 adet konutun kura çekilişi yapılmaktadır. Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçenekleri yer almaktadır. Dairelerin 700 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Ayrıca geri kalan 252 adet daire ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. 700 adet 2+1 tip dairelere toplam 1.303 adet başvuru yapılmıştır. 250 adet 3+1 tip dairelere ise 726 adet başvuru yapılmıştır.

Erzurum Palandöken Osmangazi Toki Evleri projesinde 2+1 tip daireler brüt 85.48 ile 90.66 metrekare arasında değişmektedir. Ayrıca 3+1 tip daireler ise brüt 102.36 metrekare ile 116.34 metrekare arasında değişmektedir. Projede yer alan daireler için yüzde 10 peşin kalanı 180 ay vade ile ödeme yapılmaktadır.

Erzurum Merkez Aziziye Mahallesi ve Palandöken Osmangazi Mahallesi projesindeki 2+1 tip dairelerin fiyatları 312 bin 584 TL’den başlamaktadır. 2+1 tip dairelerin fiyatları 392 bin 295 TL’ye kadar yükselmektedir. Toplu konut projesindeki 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 367 bin 170 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 496 bin 986 TL’ye kadar yükselmektedir.

Erzurum Palandöken Osmangazi Toki kura sonuçları

Erzurum Palandöken Osmangazi Toki kura sonuçları bu gün akşam saatlerinde TOKİ’nin web sitesinden yayınlanacaktır. Ayrıca kura listesi sonuçlarına web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi salgın tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak yapılmaktadır. Çekiliş canlı olarak Toki’nin Yuotube, Facebook, ayrıca Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden yapılmıştır.

Erzurum Palandöken Osmangazi ve Erzurum Aziziye Gezköy kura sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız…

Toplu konut projesi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Toki Haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL