Kategoriler
Toki Haberleri

Eskişehir Mamuca Toki kura sonuçları

Eskişehir Mamuca Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Eskişehir Odunpazarı Mamuca’da inşa ettirilmektedir. Söz konusu toplam 4 adet projenin kura çekilişi yapılacaktır. Toplam 2.297 adet konut için 22 Kasım 2023 tarihinde kura çekilişi yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Dairelerin 1.592 tanesi 2+1 dairelerden, 705 ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Eskişehir Mamuca Konut projelerinde toplam 2.297 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 2.297 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi 1.Etap 598 Konut Projesi, Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi 2. Etap 428 Konut Projesi, Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi 3. Etap 1035 Konut Projesi ve Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi 4.Etap 1048 Konut Projesinin kura çekilişleri yapılacaktır.

Eskişehir Mamuca Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Eskişehir Mamuca Toki kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 tip daireler  brüt 91.78 metrekare büyüklüğündedir. 3+1 tip daireler ise brüt 112.73 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca 2+1 daireler 1.184.301 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 3+1 tip daireler 1.426.273,50 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Eskişehir Mamuca Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Eskişehir Mamuca Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin kimler olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 22 Kasım 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi saat 11:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Eskişehir Mamuca Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…