Kategoriler
Toki Haberleri

Eskişehir Sarıcakaya Toki kura sonuçları belli oldu

Eskişehir Sarıcakaya Toki kura sonuçları belli olmuştur. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Eskişehir İli, Sarıcakaya İlçesi’nde inşa ettirilmektedir. 77 konutluk Eskişehir Sarıcakaya 77 konut projesinde toplam 40 adet konut için 18 Ekim 2023 tarihinde kura çekilişi yapılmıştır. Ayrıca kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanmıştır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip konutlar yer almaktadır. Konutların 17 tanesi 2+1 tip dairelerden, 23 tanesi ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Böylece Eskişehir Sarıcakaya 77 Konut projesinde toplam 40 adet konut yer almaktadır. Ayrıca 40 adet konutun kura çekilişi yapılmış ve hak sahipleri belli olmuştur.

Projede çekilişi için, 2+1 nitelikli 17 adet konut için ve 3+1 nitelikli 23 adet konut için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazandı.

Eskişehir Sarıcakaya Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Eskişehir’deki Toki kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer alıyor. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olması beklenmektedir. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilmesi beklenmektedir.

Toplu konut projesinde 2+1 daireler brüt 90.70 metrekaredir. 3+1 daireler brüt 103.40 ve 107.84 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. 2+1 tip daireler 1.110.588,32 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur. 3+1 tip daireler 1.262.132,02 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Eskişehir Sarıcakaya Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Eskişehir Sarıcakaya Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla karşılanmıştır. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından, hem hak sahipleri hem de TOKİ tarafından çeşitli değerlendirmeler yapılmıştır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 18 Ekim 2023 tarihinde yapılmıştır. Çekilişi saat 12’de başlamış ve sonuçlar çekilişin ardından belli olmuştur.

Eskişehir Sarıcakaya Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…