Kategoriler
Toki Haberleri

Gaziantep Nizip Toki kura sonuçları belli oluyor

Gaziantep Nizip Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Gaziantep İli, Nizip İlçesi, Menderes ve Yunusemre Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

100 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Gaziantep Nizip Menderes 452 Konut projesi ve Gaziantep Nizip Yunusemre 47 konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projelerinde toplam 499 adet konut yer almaktadır. Bu konutların ise toplam 54 adet konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 54 adet konutun ise 54 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir.  Sosyal konutların kura çekilişleri ise 19 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Gaziantep Nizip Toki Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Gaziantep Nizip Toki Konutları kura çekilişi

Bu Gaziantep Nizip Menderes 452 Konut projesi ve Gaziantep Nizip Yunusemre 47 konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 19 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 19 Ekim 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Perşembe günü saat 12:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Menderes 452 Konut projesi ve Gaziantep Nizip Yunusemre 47 konut Toki Konutları projesinde toplam 54 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 54 adet konut için başvurular yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 86.12  metrekare büyüklüğündedir. Ayrıca projedeki 2+1 konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 7879.522 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 180 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Gaziantep Nizip Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 19 Ekim 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 12:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Gaziantep Nizip Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Gaziantep Nizip Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…