Kategoriler
Toki Haberleri

Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki kura sonuçları

Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi’nde yer almaktadır. Toplu konut projesi 100 bin sosyal konut kampanyası kapsamında hayata geçirilmiştir. Ayrıca Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu 1900 Konut Projesinde toplam 126 adet konut yer almaktadır.

Toplam 1.698 adet daireden 126 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki Konutları projesinde kura çekilişi 21 Ocak 2024 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu 2. Etap 786 konut projesi ve Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu 3. Etap 912 konut projesi kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki Evleri projesindeki konutların 92 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca dairelerin 34 tanesi ise 3+1 tip meskenlerden meydana gelmektedir. Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Konut projesinde toplam 1.900 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 126 adet dairenin tamamının kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. 92 adet 2+1 tip konutlar için toplam 75 adet başvuru yapılmıştır. Ayrıca 34 adet 3+1 tip konutlar için ise 101 adet başvuru olmuştur.  Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Şahinbey Toki kura sonuçları Toki konutları kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Gaziantep Şahinbey Güneykent TOKİ kura çekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için, TOKİ’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 tip daireler brüt  yaklaşık 86 metrekare büyüklüğünde projelendirilmiştir. Ayrıca 3+1 tip daireler ise  yaklaşık 107 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır.

2+1 tip dairelerin fiyatları 1.069.550 TL’den başlamaktadır. Ayrıca 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.334.250 TL’den başlamaktadır.

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki kura sonuçları hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin hangi dairelere sahip olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 22 Ocak 2024 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Bu toplu konutlar için kura çekilişi saat 11:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Gaziantep Şahinbey Burçkarakuyu Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…