Toki Haberleri Yazar Mehmet

Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022 belli oldu

İlk Evim İlk Evim projesinde kuralar çekilmeye başlanmıştır. Bilindiği gibi satışa sunulan konutlarda başvuru süreleri sona ermiştir. Başvuruların sona ermesinden sonra gözler kura çekilişlerinin ne zaman olacağına çevrilmiştir. Artık sıra..

tasinmazhaber.com Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022 belli oldu

İlk Evim İlk Evim projesinde kuralar çekilmeye başlanmıştır. Bilindiği gibi satışa sunulan konutlarda başvuru süreleri sona ermiştir. Başvuruların sona ermesinden sonra gözler kura çekilişlerinin ne zaman olacağına çevrilmiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Gaziantep, Şehitkamil’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi’nde yer almaktadır. Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olmuştur.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Gaziantep Şehitkamil Toki 4 bin Konut projesi toplam 4 bin adet meskenden oluşmaktadır. Bu 4 bin adet ev için kura çekilişi ise 22 ve 23 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılmıştır. Yapılan bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olarak yapılmıştır. Kura çekilişi saat olarak ise 22 ve 23 Kasım 2022 tarihinde Salı ve Çarşamba günü sabah saat 10:00’da başlamıştır. Salı günü mesai bitimine kadar devam eden çekiliş bitmediği için bir sonraki gün olan Çarşamba gününe kalmıştır. Çarşamba günü saat 10:00’da başlayan kura çekilişi öğlene kadar devam etmiştir. Öğlen molasından sonra yine saat 13:30’da tekrar kura çekilişi başlamıştır. Ve 4 bin adet daire için kuralar çekilmiştir. Böylece Gaziantep ile ilgili büyün kura çekilişi tamamlanmıştır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilmiştir. Ayrıca kura çekilişi ise Talat Özkarslı Spor Salonu’nda yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilmiştir.

Gaziantep Şehitkamil Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu meskenlerin alanları ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022

4 bin adet meskenin kura çekilişi 22 ve 23 Kasım 2022 tarihinde yapılmıştır. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanmıştır. Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL