Toki Haberleri Yazar Mehmet

Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Ayrıca Toki arsa başvuruları da sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde..

tasinmazhaber.com Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Ayrıca Toki arsa başvuruları da sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Gaziantep, Şehitkamil’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi’nde yer almaktadır. Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Gaziantep Şehitkamil Toki Evleri projesi toplam 4 bin adet daireden meydana gelmektedir. 4 bin adet dairenin kura çekilişi ise 22 ve 23 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 22 ve 23 Kasım 2022 tarihinde Salı ve Çarşamba günü sabah saat 10:00’da başlayacaktır. Ayrıca Gaziantep Şehitkamil kura çekilişi tamamlandıktan sonra Gaziantep Toki kura çekilişi tamamlanmış olacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Talat Özkarslı Spor Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak  yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Gaziantep Şehitkamil Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu meskenlerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022

4 bin adet konutun kura çekilişi 22 ve 23 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Böylece Gaziantep Şehitkamil Toki kura sonuçları 2022 belli olacaktır. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Ayrıca kura çekilişinin ardından Gaziantep kuraları böylece tamamlanmış olacaktır.

Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL