Toki Haberleri Yazar Mehmet

Giresun Aksu Toki kura sonuçları belli oldu

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Giresun İli, Merkez İlçesi, Aksu Mahallesi’nde hayata geçirilen Giresun Aksu Toki 2. Etap Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi..

tasinmazhaber.com Giresun Aksu Toki kura sonuçları belli oldu

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Giresun İli, Merkez İlçesi, Aksu Mahallesi’nde hayata geçirilen Giresun Aksu Toki 2. Etap Konutları projesinde Konut Belirleme Kurası çekilişi yapılmıştır. Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan projedeki konutların kura çekilişinin tamamlanmasının ardından vatandaşlar Giresun Aksu Toki kura sonuçları listesinin yayınlamasını beklemektedir. Ayrıca Giresun Merkez Aksu Mahallesi 2. Etap 309 Konut projesinin kura çekilişi de bugün gerçekleştirilmiştir.

Proje özellikleri neler?

Alt ve Orta gelir grubu için konut üretmeye devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha eklemiştir. Giresun İli, Merkez İlçesi, Aksu Mahallesi’nde hayata geçirilen Giresun Merkez Aksu Mahallesi 2. Etap 309 Projesi hak sahibi belirleme kuraları bugün çekilmiştir. Kura çekilişi 14 Ocak 2022 tarihinde Cuma günü saat 12:00’de başlamıştır. Hayata geçirilen toplu konut projesi  2+1 ve 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. 2+1 tip daireler brüt 76.9 metrekare büyüklüğündedir. 3+1 tip daireler ise brüt 114.57 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca başvuruların çok yoğun olduğu projede 30 adet 2+1 tip dairelere 774, 11 adet 3+1 tip daireye ise 829 adet başvuru yapılmıştır.

Giresun Aksu Toki kura sonuçları

Toplam 309 adet konutun yer aldığı projedeki toplam 41 adet dairenin kura çekilişi gerçekleştirilmiştir.  Projede kura çekilişi yapılacak olan dairelerin 30 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana geliyor. Çekilişi yapılacak olan dairelerin 11 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir.

Kura çekilişi nerede yayınlanıyor

Giresun Aksu Toki 2. Etap Konutları projesinde kura çekilişi 14 Ocak 2022 tarihinde Cuma günü saat 12:00’de başlamıştır. Kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapılmıştır. Ayrıca çekiliş Twitter, Facebook, Youtube, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanmıştır.

Hayata geçirilen konut projesinde kura çekilişi yapıldıktan sonra kura isim listesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin web sitesinde yayınlanmaktadır. Kura isim listelerine ayrıca web sitemizden de ulaşabilirsiniz. Kura çekilişi yapılıp kura listeleri belli olduktan sonra aşağıdaki linklere tıklayarak sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Giresun İli, Merkez İlçesi, Aksu Mahallesi’nde inşa edilen toplu konut projesinin kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.

Kura sonuçları akşam saatlerinde Toki’nin web sitesinden yayınlanacaktır. Ayrıca kura listesinin yayınlanacağı sayfaya ulaşmak için tıklayınız…

Giresun Merkez Aksu Toki kura çekişi canlı yayınlandı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL