Kategoriler
Toki Haberleri

Giresun Bulancak 3. Etap Toki kura sonuçları 2022

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut kampanyasında başvurular sona ermiştir. Ardından ise toplu konut projelerinde kura çekilişlerine başlanmıştır.  Bu kapsamda ise Giresun şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlıyor. İlk olarak Giresun merkez ve ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Giresun Bulancak 3. Etap Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Giresun’da tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Giresun İli, Gemerek İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Giresun Bulancak 3. Etap Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Giresun Bulancak 3. Etap Toki Konutları projesinde toplam 200 adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu 200 adet meskenin kura çekilişi ise 17 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan  Giresun Bulancak 3. Etap Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 17 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Giresun Bulancak 3. Etap Toki evlerinin kura çekilişi yapılacaktır. Ardından ise tüm Giresun’da bulunan Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

200 dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Giresun İli, Bulancak İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Giresun Bulancak 3. Etap Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Giresun Bulancak 3. Etap Toki kura sonuçları 2022

200 adet meskenin kura çekilişi 17 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Giresun Bulancak 3. Etap kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Giresun Bulancak 3. Etap Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…