Toki Haberleri Yazar Mehmet

Gölbaşı Gerder Toki kura sonuçları 2023

Gölbaşı Gerder Toki kura sonuçları 2023 kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Söz konusu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Ancak inşa..

tasinmazhaber.com Gölbaşı Gerder Toki kura sonuçları 2023

Gölbaşı Gerder Toki kura sonuçları 2023 kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Söz konusu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Ancak inşa edilmeden önce kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olmaktadır. Bu kapsamda da ilk olarak hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projenin ihalesi yapılacak ve inşaat süreci başlayacaktır. Peki Gölbaşı Gerder Toki Konutları kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Sorunun cevabına  haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilecektir. 250 bin sosyal konutun kura çekilişleri ise 7 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Kura çekilişleri için şimdi ise sıra Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Gerder’de yer alan konut projelerinin kura çekilişine gelmiştir. Bu kapsamda Sincan Saraycık Toki Konutları projesinde kuralar çekilecektir. Çekiliş sonucu ile birlikte Sincan Saraycık Toki Evleri projesindeki ev sahipleri belli olacaktır.

Gölbaşı Gerder Toki kura çekilişi ne zaman?

Gölbaşı Gerder Toki Konutları projesinde kuralar ne zaman çekilecek merak konusu olmuştur. Vatandaşlar hak sahibi kuralarının ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Bu kapsamda bakıldığında Gerder’de yer alan konutların kuraları 10 Ocak 2023 tarihinde çekilecektir. Kura çekilişi 10 Ocak 2023 tarihinde Salı günü saat 11:00’da başlayacaktır. Bu toplu konut projesinde toplam 1.545 adet daireye yer verilmektedir. Ankara Gölbaşı Gerder Toki konutlarının ardından ise diğer ilçelerin kura çekilişi yapılacaktır.

Toki tarafından hayata geçirilecek konutlar için asgari ücretliler düşünülerek ödeme planı hazırlanmıştır. Toplu konut projesinde yer alan dairelerin aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olması planlanmıştır. Ayrıca ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmaması planlanmaktadır. Ödeme kapsamında bakıldığında ise 240 aya kadar vade imkanı fırsatı sunulacaktır. İlk ödemeler ise Mart 2023 tarihinden sonra başlayacaktır.

İlk etabı hayata geçirilecek olan 250 bin konutun 2 yılda tamamlanarak teslim edilmesi planlanmaktadır. Fiyat olarak bakıldığında ise;

2+1 tip dairelerin fiyatları 608 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler ise 2.280 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

3+1 tip dairelerin fiyatları 850 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler ise 3.187 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

Ankara Gölbaşı Gerder Toki Evleri projesi 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Toplu konut projesinin kura çekilişi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda yapılacaktır. Ayrı kura çekilişi Toki’nin Youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişi için canlı yayın saat 11:00’da başlayacaktır.

Ankara Gölbaşı Gerder Toki Evleri projesinde 2+1 ve 3+1 tip konutların yer alması planlanmaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar dairelerin borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Gölbaşı Gerder Toki kura sonuçları 2023

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 10 Ocak 2023 tarihinde Salı günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 11:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Ankara Gölbaşı Gerder toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Ankara Gölbaşı Gerder Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL