Toki Haberleri Yazar Murat YILMAZ

Gümüşhane Merkez Toki kura sonuçları isim listesi 2022

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan başvurular sona ermiştir. Sonrasında ise toplu konut projelerinde kura çekilişlerine başlanmıştır.  Bu kapsamda ise Gümüşhane şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlıyor. İlk..

tasinmazhaber.com Gümüşhane Merkez Toki kura sonuçları isim listesi 2022

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan başvurular sona ermiştir. Sonrasında ise toplu konut projelerinde kura çekilişlerine başlanmıştır.  Bu kapsamda ise Gümüşhane şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlıyor. İlk olarak Gümüşhane merkez ve ilçelerin kura çekilişleri yapılacaktır. Bu kapsamda Gümüşhane Merkez Toki kura sonuçları  canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişleri Gümüşhane’de tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Gümüşhane İli, Köse İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Gümüşhane  Merkez Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Gümüşhane Merkez Toki Konutları projesinde toplam 130 adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu 130 adet meskenin kura çekilişi ise 18 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan  Gümüşhane Merkez Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 18 Aralık 2022 tarihinde Pazar günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Gümüşhane Köse Toki evlerinin kura çekilişinin yapılması beklenmektedir. Ardından ise tüm Gümüşhane’de bulunan Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

130 dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Gümüşhane  İli, Merkez İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Gümüşhane Merkez Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Gümüşhane Merkez Toki kura sonuçları 2022

130 adet meskenin kura çekilişi 18 Aralık 2022 tarihinde Pazar günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Gümüşhane Merkez kuraları çekildikten sonra ise Gümüşhane Arzularkabaköy Toki kura sonuçları belli olacaktır. Arzularkabaköy 2. Etap Toki konutları projesinde toplam 82 adet konut kurası çekilecektir. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Gümüşhane Merkez Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL