Kategoriler
Toki Haberleri

Iğdır Merkez Karaağaç Toki kura sonuçları belli oluyor

Iğdır Merkez Karaağaç Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Iğdır İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Iğdır Merkez Karaağaç 337 konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. Konut projesinde toplam 337 adet konut yer almaktadır. Bu konutların ise toplam 23 adet konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 23 adet konutun ise 15 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. 8 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir.

Sosyal konutların kura çekilişleri ise 25 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konutları kura çekilişi

Bu Iğdır Merkez Karaağaç konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 25 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 25 Ekim 2023 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Çarşamba günü saat 11:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Iğdır Merkez Karaağaç konut Toki Konutları projesinde toplam 23 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 23 adet konut için başvurular yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 87.47 ve 89.86 arasında değişen farklı metrekare büyüklüğündedir. 3+1 tip daireler brüt 105.06 ile 107.22 arasında değişen farklı metrekare büyüklüğündedir.

Ayrıca projedeki 2+1 konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 776.237,85 TL’den başlamaktadır. 3+1 konutların fiyatlarına baktığımızda ise 3+1 tip konutların fiyatları 964.381,95 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Iğdır Merkez Karaağaç Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 25 Ekim 2023 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Iğdır Merkez Karaağaç Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Iğdır Merkez Karaağaç Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…