Toki Haberleri Yazar Mehmet

Iğdır Merkez Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutların kura çekimleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvuru..

tasinmazhaber.com Iğdır Merkez Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutların kura çekimleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvuru olmuştur. Başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Iğdır’da kura çekiliş için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Iğdır İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Iğdır Merkez Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Iğdır Merkez Toki Evleri projesi toplam 550 adet meskenden meydana gelmektedir. 550 adet konutun kura çekilişi ise 09 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 09 Kasım 2022 tarihinde Çarşamba günü sabah saat 09:00’da yapılacaktır.

Peki kura çekilişi nerede yapılacaktır?

250 bin sosyal konut kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Iğdır’da hayata geçirilecek toplu konut projesinde de kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda  yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Iğdır Merkez Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir konut sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Iğdır Merkez Toki kura sonuçları

Kura çekilişi saat 09:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 0 545 606 41 87 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL