Toki Haberleri Yazar Cevat ASLAN

İlk Evim Arsa projesinde kura çekilişi başladı

İlk Evim Arsa projesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olmaktadır. Ayrıca bu kapsamında..

tasinmazhaber.com İlk Evim Arsa projesinde kura çekilişi başladı

İlk Evim Arsa projesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olmaktadır. Ayrıca bu kapsamında İlk Evim Arsa’nın kuraları 1 Şubat 2023 Çarşamba günü itibarı ile başlamaktadır.

İlk Evim projesinde 85 günde noter huzurunda çekilen kura çekimi yapılmıştır. Üstelik kura çekimi ardından 71 şehirde toplamda 182.599 konutun hak sahibi belirlenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Eylül’de “İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa” hakkında açıklamalar yapmıştı. Bakan Kurum, “İlk Evim, İlk İş Yerim” kuralarının ardından “İlk Evim Arsa” kuralarının çekileceğini duyurmuştur. Kurum, ilgili duyuruyu resmî sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak yapmıştır. Bakan Kurum, yaptığı paylaşımda, İlk Evim’de 85 günde 71 şehirde 182.599 konutun sahibini belirlediğini aktarmıştır. Ayrıca kura çekimi için sırada arsaların bulunduğunu bildirmiştir. Kurum, alt yapısı hazır 1 milyon arsanın kuralarının çekimine başlanacağını paylaşımında aktarmıştır.

İlk Evim Arsa Birinci Etap Kura Tarihleri

İlk Evim Arsa’da birinci etap kuraları 1 ile 6 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu tarih aralıklarında yapılması planlanan kura çekimi 13 ili kapsamaktadır. Üstelik bu 13 şehir ise şu şekilde sıralanmıştır:

1 Şubat 2023 tarihinde kura çekimi yapılması planlanan şehirler: Bitlis Merkez Müstakil, Bilecik Merkez Müstakil, Kırıkkale Merkez Müstakil, Bayburt Merkez Müstakil, Yozgat Merkez Müstakil.

2 Şubat 2023 tarihinde kura çekimi yapılması planlanan şehirler: Burdur Merkez Müstakil, Siirt Merkez Müstakil, Kastamonu Merkez Müstakil, Muş Merkez Müstakil, Osmaniye Merkez Müstakil.

3 Şubat 2023 tarihinde kura çekimi yapılması planlanan şehirler: Mardin Merkez Müstakil, Niğde Merkez Müstakil.

6 Şubat 2023 tarihinde kura çekimi yapılması planlanan şehirler: Ankara Merkez Müstakil, Ankara Merkez Müşterek.

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL