Kategoriler
Toki Haberleri

İstanbul Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları isim listesi 2023

İstanbul Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları isim listesi 2023  yapılacak çekiliş ile belli olacaktır. İstanbul İli, Silivri İlçesi’nde yer alan toplu konut projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi, 2023 yılında yapılacak çekiliş ile belli olacaktır. Proje, TOKİ tarafından 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketi nedeniyle planlanan kura çekilişi iptal edilmiştir. Ancak 08 Mart 2023 tarihi itibarı ile yeniden başlamıştır.

Çekilişler, Silivri ilçesinde yer alan toplu konut projeleri için de yapılacaktır. Toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kampanyası kapsamında yürütülmektedir. Proje, Türkiye genelinde 81 ilde TOKİ tarafından hayata geçirilmektedir. Başvuruların 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermesi sonrası, 250 bin adet sosyal konutun kura çekilişleri 7 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Kura çekilişleri etaplar halinde yapılmaktadır. İstanbul ilinde yer alan toplu konut projelerinin kura çekilişi 30 Mart 2023 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca proje, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir.

İnşaat süreci devam ederken, hak sahipleri de kura çekilişleri ile belirlenmektedir. Projenin ihalesi, kura çekilişi sonrasında yapılacak ve inşaat süreci devam edecektir. İstanbul Silivri TOKİ Konutları hak sahipliği kura çekilişi için başvuruda bulunan vatandaşlar, kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Ayrıca proje için belirlenen tarih 30 Mart 2023 olduğundan, kura sonuçları da bu tarihten sonra açıklanacaktır. Tüm vatandaşlarımızın bu süreçte sabırlı olmaları ve süreci takip etmeleri gerekmektedir.

İstanbul Silivri Toplu Konut Projeleri: Kura Çekilişi 30 Mart 2023 Tarihinde Yapılacak

İstanbul’un Silivri ilçesinde yer alan toplu konut projeleri, toplamda 200 adet konut barındırmaktadır. Ayrıca projelerde yer alan dairelerin hak sahipliği kura çekilişi ise 30 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Toplu konut projelerinde yer alan dairelerin hak sahipliği belirleme kura çekilişi 30 Mart 2023 tarihinde Perşembe günü başlayacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da Silivri Alibey Spor Salonu’nda yapılacaktır. Kura çekilişi, TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca, evlerin hak sahipliği kura çekilişi de noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilecektir.

Asgari Ücretliler Düşünülerek Hazırlanan Ödeme Planı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek projeler, asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda aylık taksitlerle ödenebilecek şekilde planlanmıştır. Ödeme kapsamında bakıldığında, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmayacak şekilde ödeme yapılması planlanmaktadır. Ayrıca, 240 aya kadar vade imkanı sunulacaktır.

Daire Fiyatları ve Ödeme Seçenekleri

İstanbul Silivri toplu konut projelerinde yer alan 2+1 tip meskenlerin fiyatları 608 bin TL’den başlamaktadır. Aylık taksit tutarı ise 2 bin 280 TL’dir. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

Ayrıca 3+1 tip meskenlerin fiyatları ise 850 bin TL’den başlamaktadır. Aylık taksit tutarı ise 3 bin 187 TL’dir. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

İstanbul Silivri Toki Konutları projeleri, toplamda 200 adet konut barındırmaktadır. Bahsi geçen projelerde yer alan dairelerin hak sahipliği kura çekilişi 30 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Asgari ücretliler düşünülerek hazırlanan ödeme planı ile 240 aya kadar vade imkanı sunan projelerde, 2+1 ve 3+1 tip meskenler bulunmaktadır.

İstanbul Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları isim listesi 2023

İstanbul Silivri TOKİ Evleri projesinde bulunan 200 adet dairenin hak sahipliği kura çekilişi 30 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu kura çekilişi sonucunda, toplam 200 dairenin hak sahipleri belli olacaktır. Toplu konut projesinde yer alan dairelerin 2+1 ve 3+1 tipi olmak üzere iki farklı seçeneği bulunmaktadır.

İstanbul Silivri TOKİ Evleri projesinde kura çekilişi Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Proje için başvuruda bulunan vatandaşlar, canlı yayında kura sonuçlarını öğrenebileceklerdir. Gün sonunda ise İstanbul Silivri toplu konut projesindeki hak sahipleri belirlenmiş olacaktır.

İstanbul Silivri TOKİ Evleri projesinde yer alan dairelerin fiyatları ve alanları, proje ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Bu bilgiler, hak sahipliği kura çekilişi sonrasında açıklanacaktır. Ayrıca, kura sonucunda hak sahibi olan vatandaşlar, sözleşme imzalayarak dairelerin sahipleri olacaklardır. Ancak, daire borçları bitene kadar daireleri devredemeyeceklerdir.

İstanbul Silivri TOKİ Evleri projesi hak sahipliği kuraları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, 444 86 54 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

İstanbul Silivri Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…