Kategoriler
İhaleler Toki Haberleri

İzmir Yeni Göztepe Stadyumu’nun ihalesi yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir ili, Konak ilçesinde UEFA ve Futbol Federasyonu kriterlerine uygun şekilde hayata geçirilecek olan yeni Göztepe stadyumunun ihalesi yapıldı.

Ön Yeterlik İhalesi’nde yeterli bulunan toplam 25 aday firmanın ihaleye davet edildiği  Göztepe Stadyumu  ihalesi 14 Haziran 2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

20.000 seyirci kapasiteli olarak projelendirilen Yeni Göztepe Stadyumu’nun batı yönünde 1.983 kişi kapasiteli protokol ve vip tribünü, basın tribünü, 24 adet loca ve sporcu alanları tasarlandı.

Kuzey, güney ve doğu yönlerinde ise kesintisiz şekilde seyirci tribünleri, zemin katta batı yönünde vip, protokol ve sporcu girişleri ile otopark girişleri yer alıyor. Kuzey, güney ve doğu cephesi zemin katında çevre sakinlerine hizmet verecek yeme-içme alanları ve sosyal alanlar bulunacak.

Yeni Göztepe Stadyumunda futbol sahası dışında çocuk eğlence merkezleri, yeme-içme alanları, spor müzesi, sergi alanları, kapalı otopark gibi alanlar da yer alıyor.

Tasinmazhaber.Com