Kategoriler
Toki Haberleri

Karabük Safranbolu Toki kura sonuçları 2022

Toki’nin toplu konut projelerinde kura çekilişleri tüm hızıyla devam etmektedir. Bilindiği gibi İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Böylece sıra başvuru yapan vatandaşlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Karabük, Safranbolu’da kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Karabük İli, Safranbolu İlçesi’nde yer almaktadır. Karabük Safranbolu Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Karabük Safranbolu Toki Konutları projesinde toplam 200 adet meskene yer verilmektedir. 200 adet dairenin kura çekilişi ise 07 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu Karabük Safranbolu Toki kura sonuçları çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 07 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye devam etmektedir. Bu kapsamda Karabük İli, Safranbolu İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Karabük Safranbolu Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Karabük Safranbolu Toki kura sonuçları 2022

200 adet konutun kura çekilişi 07 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Karabük Merkez kuraları çekildikten sonra ise Karabük’deki diğer ilçelerdeki kura çekilişleri devam edecektir. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki Karabük Safranbolu kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…