Kategoriler
Toki Haberleri

Karaman Akçaşehir Toki kura sonuçları

Karaman Akçaşehir Toki kura sonuçları yapılacak olacak çekiliş ile belli olacaktır. Bu Karaman Merkez Akçaşehir toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Karaman İli, Merkez İlçesi, Akçaşehir Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

Sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Karaman Merkez Akçaşehir 142 konut projesinde yer alan konutlar için kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde kalan toplam 9 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. 9 adet konutun ise tamamı 2+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 14 Temmuz 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Karaman Merkez Akçaşehir Toki Konutları projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Karaman Merkez Akçaşehir Toki kura çekilişi

Karaman Merkez Akçaşehir 142 konut projesinde yer alan meskenleri için hak sahipliği kura çekilişi 14 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 14 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Cuma günü saat 12:00’de başlayacaktır. Karaman Merkez Akçaşehir toplu konut projesinde toplam 9 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki konutlara başvurular 03 ve 07 Temmuz arasında yapılmıştır. 9 adet konut için toplam 76 kişi başvuruda bulunmuştur. Başvuru bedeli olarak 2+1 tip daireler için 1.000 TL ödenmiştir.

Konut projesinde 2+1 tip daireler brüt 86.88 ve 88.14 metrekare alana sahiptir. Ayrıca fiyatlara bakıldığında ise 2+1 tip konutların fiyatları 855.392,83 TL’den başlamaktadır. Satılık konut fiyatları 1.033.945,19 TL’ye kadar yükselmektedir.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 180 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir. Ayrıca en düşük taksit tutarı ise 4.276,96 TL, en yüksek aylık taksit ise 5.169,73 TL’dir.

Karaman Akçaşehir Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 14 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 12:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Karaman Merkez Akçaşehir toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Karaman Merkez Akçaşehir Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…