Toki Haberleri Yazar Mehmet

Kastamonu Ağlı 3. Etap Toki kura sonuçları 2022

250 bin sosyal konut projesi kampanyası ile ilgili satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Ve böylece sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri..

tasinmazhaber.com Kastamonu Ağlı 3. Etap Toki kura sonuçları 2022

250 bin sosyal konut projesi kampanyası ile ilgili satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Ve böylece sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Kastamonu, Ağlı’da kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Kastamonu İli, Ağlı İlçesi’nde yer almaktadır. Kastamonu Ağlı 3. Etap Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Kastamonu Ağlı 3. Etap Toki Konutları projesi toplam 46 adet konuttan meydana gelmektedir. 46 adet konutun kura çekilişi ise 09 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu Kastamonu Ağlı 3. Etap Toki kura sonuçları çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 09 Aralık 2022 tarihinde Cuma günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

Tüm Türkiye’de toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Kastamonu İli, Ağlı İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Kastamonu Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Kastamonu Ağlı 3. Etap Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Kastamonu Ağlı 3. Etap Toki kura sonuçları 2022

46 adet konutun kura çekilişi 09 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Kastamonu Ağlı 3. Etap kuraları çekildikten sonra ise Kastamonu’daki diğer ilçelerdeki kura çekilişleri devam edecektir. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki Kastamonu Ağlı 3. Etap kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL