Kategoriler
Toki Haberleri

Kayseri Bünyan Toki kura sonuçları 2022

Kayseri şehrinde Toki konutları kura çekilişleri devam etmektedir. Kayseri Merkez kura çekilişi sona ermiştir. Diğer ilçelerin kura çekilişleri de yarın devam edecektir. Bu kapsamda Kayseri Bünyan Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Kura çekilişi için Kayseri’de çalışmalara başlanmıştır. Söz konusu toplu konut projesi Kayseri İli, Bünyan İlçesi’nde yer almaktadır.  Aşağıda yer alan linke tıklayarak Kayseri Bünyan Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Kayseri Bünyan Toki Konutları projesinde toplam 118 adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu 118 adet meskenin kura çekilişi ise 12 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan Kayseri Bünyan Toki Evleri kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 12 Aralık 2022 tarihinde Pazartesi günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Kayseri Bünyan Toki konutlarının kura çekilişi yapılacaktır. Ardından ise İncesu Toki konutlarının kura çekilişi yapılacaktır. Sonrasında ise Kayseri İncesu Saraycık, Pınarbaşı, Sarız, Tomarza ve Yeşilhisar kuraları çekilecektir.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

118 dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Kayseri İli, Bünyan İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kongre Merkezi Büyük Salon’da yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Kayseri Bünyan Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Kayseri Bünyan Toki kura sonuçları 2022

118 adet meskenin kura çekilişi 12 Aralık 2022 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Kayseri Bünyan kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kura çekilişi yapılacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Kayseri Bünyan Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…