Kategoriler
İhaleler Toki Haberleri

Kayseri Sarız Toki 2. Etap ihalesi yapılıyor

Kayseri İli, Sarız İlçesi, Kızılpınar Mahallesi’nde hayata geçirilen toplu konut projesinin devamı geliyor. Söz konusu toplu konut projesinin 2. etabının ihalesi yapılacaktır. Toki tarafından düzenlenen ihale kapsamında, 178 adet konut ve 1 adet iki dükkanlı ticaret merkezi inşaatı gerçekleştirilecektir. Ayrıca, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri de projenin bir parçasını oluşturmaktadır. Bu haberimizde, Kayseri Sarız Toki Konutları 2. etap ihalesi ile ilgili ayrıntılarına ve proje hakkında bilinmesi gereken önemli noktalara değineceğiz.

Kayseri Sarız Toki 2. Etap ihalesi yapılıyor

Kayseri, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan önemli bir şehirdir. Ayrıca gelişmiş altyapısı, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle dikkat çekmektedir.

Kayseri’nin kuzeyinde Yozgat, batısında Sivas, güneyinde Niğde ve Adana, doğusunda ise Kahramanmaraş ve Sivas illeri bulunmaktadır.

Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük üçüncü ilidir. Kayseri’nin nüfusu 2023 yılı itibarıyla yaklaşık 1,4 milyondur. Kayseri’nin merkezi Kocasinan ve Melikgazi olmak üzere iki ilçeden oluşmaktadır. Bu bölgede gerçekleştirilecek proje, yerel halkın konut ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir.

İhale, 23 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca ihale, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19. maddesi gereğince açık ihale usulü ile yapılacaktır. İhaleye katılmak isteyen müteahhitlerin belirtilen tarih ve saatte hazır bulunmaları gerekmektedir.

Projenin Tanımı

Kayseri Sarız Toki 2. Etap Konutları projesi, modern ve konforlu yaşam alanları sunmayı amaçlamaktadır. Toplamda 178 adet konut, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine hizmet etmek üzere inşa edilecektir. Ayrıca, bölge sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1 adet iki dükkanlı ticaret merkezi de proje içerisinde yer alacaktır. Konutlar, yöresel ve çağdaş mimari tasarımlara sahip olacaktır. Ayrıca güvenli bir yaşam sunacak şekilde inşa edilecektir.

İhale Detayları

Kayseri Sarız Toki Konutları 2. etap ihalesi, 23 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu ihale Kayseri İli, Sarız İlçesi, Kızılpınar Mahallesi’ndeki konutlar için yapılacaktır. 2. Etapta toplam 178 adet konut ve 1 adet 2 dükkanlı Ticaret Merkezi yer alacaktır. Ayrıca ihale 178 Adet Konut ve 1 Adet 2 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi olarak geçmektedir.

İhale süreci, Kamu İhale Kanunu’nun belirlediği açık ihale usulüne göre yürütülecektir. İhale şartnamesi ve diğer ilgili belgeler, ihale ilanının yapıldığı platformlarda ve TOKİ’nin resmi web sitesinde yayımlanmıştır. Ayrıca ihaleye katılmak isteyen müteahhitlerin belirtilen tarih ve saatte başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

İhaleye Kimler Katılabilir?

Kayseri Sarız Toki 2. Etap ihalesi için belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. İhaleye katılım için aşağıdaki kriterlerin karşılanması önemlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

İhaleye katılmaya engel bir durumu olmamak,

İhale şartnamesinde belirtilen belgeleri eksiksiz olarak sunmaktır.

Gerekli teminatı sağlamak,

Ayrıca müteahhitlerin, ihale dokümanlarını inceleyerek gerekli başvuruları yapmaları gerekmektedir.

Kayseri Sarız Toki 2. Etap ihalesi sonrası

İhale sonucunda kazanan tarafın belirlenmesi, ihale komisyonu tarafından yapılacaktır. İhaleye katılan ve gerekli şartları sağlayan müteahhitler arasından en uygun teklifi sunan firma, ihaleyi kazanacaktır. Kazanan taraf ile TOKİ arasında sözleşme imzalanacaktır. Ayrıca işe başlama aşamaları başlatılacaktır. İşe başlama tarihi, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak gerçekleştirilecektir.

Ayrıca proje tamamlandığında, bölgeye değer katacak modern konutlar ortaya çıkacaktır.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

Emlak haberler için tıklayınız…