Kategoriler
Toki Haberleri

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki kura sonuçları isim listesi 2023

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki kura sonuçları isim listesi 2023  yapılacak çekiliş ile belli olacaktır.  Söz konusu toplu konut projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi 06 Şubat 2023 tarihinde yapılacaktı. Ancak meydana gelen Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketi sonucu kura çekilişi 06 Şubat 2023 tarihi itibarı ile iptal edilmiştir. Çekilişiler 08 Mart 2023 tarihi itibarı ile yeniden başlamıştır. Toplu konut projesi Kırklareli İli, Lüleburgaz Evrensekiz İlçesi’nde yer almaktadır. Toki tarafından 250 bin sosyal konut projesi kapsamında Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toplu Konut projesi hayata geçirilmektedir. Bir taraftan projeler hayata geçirilirken diğer taraftan da kura çekilişleri de devam etmektedir. Bu kapsamda Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toplu Konut projesinde hak sahibi belirleme kuraları da çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi sonrasında hak sahipleri isim listesi belli olacaktır.

Toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başlatılan kampanya ile Türkiye genelinde 81 ilde TOKİ tarafından meskenler hayata geçirilmektedir. İlk etapta yaklaşık 45 gün gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında söz konusu evlere başvurular yapılmıştır. Bu başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Söz konusu başvurular 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.  250 bin adet sosyal konutun kura çekilişleri ise 7 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır.

Kura çekilişleri etaplar halinde devam etmektedir. Bu kapsamda ise sıra Kırklareli ilinde yer alan toplu konut projelerinin kura çekilişine gelmiştir. 12 Mart 2023 tarihinde ise Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Konutları projesinde kuralar çekilecektir. Çekiliş sonucu ile birlikte Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Konutları projesindeki mesken sahipleri belli olacaktır.

Söz konusu proje Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 250 bin sosyal toplu konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. İnşaat süreci bir taraftan devam ederken diğer taraftan ise kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olmaktadır. Bununla birlikte söz konusu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projenin ihalesi yapılacak ve inşaat süreci devam edecektir. Peki Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Konutları hak sahipliği kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Konutları projesinde toplam 100 adet konut yer almaktadır. Ayrıca bu toplu konut projesinde bulunan dairelerin hak sahipliği belirleme kura çekilişi yapılacaktır. Bahsi geçen hak sahipliği kura çekilişi 12 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. 100 adet dairenin yer verildiği projede hak sahipliği kura çekilişi 12 Mart 2023 tarihinde Pazar günü başlayacaktır. Pazar günü kura çekilişinin başlama saati ise 10:00’da olarak belirlenmiştir.

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Konutları projesindeki kura çekilişi TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Toplu konut projesinin kura çekilişi Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacaktır. Ayrıca toplu konut projesinde evlerin hak sahipliği kura çekilişi canlı ve noter huzurunda yapılacaktır. Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Konutları kura çekilişi sonrasında ise diğer ilçelerde yer alan Toki meskenleri kura çekilişi yapılacaktır.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek projeler için asgari ücretliler düşünülerek ödeme planı hazırlanmıştır. Toplu konut projesinde yer alan dairelerin aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olması planlanmıştır. Ayrıca ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmaması planlanmaktadır. Ödeme kapsamında bakıldığında ise 240 aya kadar vade imkanı fırsatı sunulacaktır.

İlk etabı hayata geçirilecek olan 250 bin konutun 2 yılda tamamlanarak teslim edilmesi planlanmaktadır. Toplu konut projelerindeki daire fiyatları olarak bakıldığında ise;

2+1 tip meskenlerin fiyatları 608 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler ise 2 bin 280 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

3+1 tip meskenlerin fiyatları ise 850 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler de 3 bin 187 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki kura sonuçları isim listesi 2023

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Konutları projesinde hak sahipliği kuraları 12 Mart 2023 tarihinde çekilecektir. Söz konusu konut projesinde bulunan toplam 100 adet konutun kuraları çekilecektir. Böylece toplam 100 adet dairenin hak sahipleri yapılan kura çekilişi sonucu belli olacaktır.

Toplu konut projesinde kura çekilişi Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Canlı yayında söz konusu toplu konut projelerine başvuru yapan vatandaşların kura sonuçları belli olacaktır. Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki Evleri projesinde bulunan toplam 100 adet dairenin hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Gün sonunda ise Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz ve diğer ilçelerde yer alan toplu konut projelerindeki hak sahipleri belli olacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam iki tip daire seçeneklerine yer verilecektir. Bu dairelerin   alanları ve konutların fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar dairelerin borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…