Kategoriler
Toki Haberleri

Kırşehir Mucur Toki kura sonuçları belli oluyor

Kırşehir Mucur Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Kırşehir İli, Mucur İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

Toki 250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Kırşehir Mucur 253 konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde toplam 253 adet konut yer almaktadır. Ayrıca bu konut projesinde ise toplam 42 adet konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 42 adet konutun ise 33 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Ayrıca 9 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir.

Sosyal konutların kura çekilişleri ise 14 Kasım 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Kırşehir Mucur 253 Toki Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Kırşehir Mucur Toki Konutları kura çekilişi

Bu Kırşehir Mucur konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 14 Kasım 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 14 Kasım 2023 tarihinde Salı günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Salı günü saat 12:00’da başlayacaktır. Ve ayrıca Kırşehir Mucur konut Toki Konutları projesinde toplam 42 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 42 adet konut için başvurular yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 87.90 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. 3+1 tip daireler ise brüt 128.20 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır.

Ayrıca projedeki 2+1 konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 1.260.056,97 TL’den başlamaktadır. 3+1 konutların fiyatlarına baktığımızda ise 3+1 tip konutların fiyatları 1.840.850,82 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Kırşehir Mucur Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 14 Kasım 2023 tarihinde Salı günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 12:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Kırşehir Mucur Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Kırşehir Mucur Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…